پراید؛ پرتصادف ترین پرسرقت ترین و پرنقص ترین ماشین

به گزارش صبح مهریز، پراید؛ در کشور ما یک خودروست اما احتمالا بخش مهمی از زندگی تمام ایرانی ها به شمار می آید. تعدادشان در خیابان ها خیلی زیاد است و تقریبا تمام ایرانی ها به نوعی با این خودرو مرتبط هستند.

پراید؛ پرتصادف ترین پرسرقت ترین و پرنقص ترین ماشین

پراید؛ در کشور ما یک خودروست اما احتمالا بخش مهمی از زندگی تمام ایرانی ها به شمار می آید. تعدادشان در خیابان ها خیلی زیاد است و تقریبا تمام ایرانی ها به نوعی با این خودرو مرتبط هستند یا آن را دارند یا به عنوان تاکسی از آن استفاده می نمایند. اما به همین میزان هم این خودرو بحث برانگیز است؛ از حوادثش، از افزایش قیمت عجیب اش در ماه های قبل و این خبر که پلیس اعلام نموده از سال 99 آن را پلاک گذاری نمی نماید. در واقع این خودرو در مجموعه خودروهای داخلی جزو ترین ها محسوب می گردد.

پرسرقت ترین

یکی از این ترین ها در سرقت است که رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: 70 درصد از آمار سرقت خودرو در کشور مربوط به پراید است. سردار محسن حسن خانی اضافه نمود: در حوزه خودرو 70 درصد از کل سرقت های خودرو در کشور مربوط به سواری پراید است و از همین 70 درصد نیز 90 درصد مربوط به فراوریات قبل از سال 86 است. حالا به همین آمار، سهم 12-13 درصدی ایران خودرو را هم اضافه کنیم، می گردد حدود 90 درصد.

پر تصادف ترین

وقتی آمار پلیس درباره پرتصادف ترین خودروها را مرور می کنیم این جا هم نام پراید می درخشد. رئیس پلیس راهور ناجا چندی قبل گفته بود: بیشترین آسیب در تصادفات در حوزه پراید است و خطرات زیادی را برای سرنشینان دارد. پیش از این نیز یکی از مسئولان پلیس راهور گفته بود: در ایام بارندگی به علت لغزندگی محورها، واژگونی پراید افزایش می یابد و به علت ناایمن بودن سیستم ترمز خودروی پراید نسبت به دیگر خودروها ... این خودرو در سوانح جاده ای میزان خسارات فیزیکی و جرحی و انسانی را تشدید می نماید.

مردودی های معاینه فنی

جالب این جاست که پراید جزو مردودی های معاینه فنی هم هست. مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران در پاسخ به این سوال که جز پراید کدام یک از خودروهای فراوری داخل بیشترین مردودی را در تست های معاینه فنی دارند؟ گفت: از بین حدود یک میلیون و 200 هزار خودرویی که در سال 97 به مراکز تهران مراجعه نموده اند، چهار خودروی وانت نیسان، وانت پیکان و پراید و تیبا جزو مردودی های ما بودند که رتبه های بالای این فهرست را داشته اند. وی ادامه داد: درباره خودروی پراید که پرتیراژ ترین خودروی فراوری داخل محسوب می گردد، انحراف فرمان خودرو جزو مهم ترین دلایل مردودی آن است که نشان دهنده کیفیت پایین جلوبندی آن است.

منبع : خراسان

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 463

به "پراید؛ پرتصادف ترین پرسرقت ترین و پرنقص ترین ماشین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پراید؛ پرتصادف ترین پرسرقت ترین و پرنقص ترین ماشین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید