پدر انتاریویی در نبرد قانونی با همسر سابق برای ممانعت از مدرسه رفتن پسرش شکست خورد

به گزارش صبح مهریز، پدری که از همسرش جدا شده و نمی خواست پسرش به خاطر کووید-19 به مدرسه بازگردد، در نبرد قانونی با مادر این کودک شکست خورد.

پدر انتاریویی در نبرد قانونی با همسر سابق برای ممانعت از مدرسه رفتن پسرش شکست خورد

بهترین تجربه سفر را به مجری مستقیم کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

یک قاضی در انتاریو رای بر این داد که بازگشت به کلاس بهترین راه برای این فرزند است.

این تصمیم نخستین رای این چنینی در انتاریو در دوران پاندمی است و متخصصان قانونی می گویند می تواند هدایت برای والدینی باشد که نزاع های مشابه دارند.

والدین این کودک که سال 2017 طلاق گرفته اند، سر این مسئله اختلاف داشتند که آیا فرزندشان باید در پاییز به مدرسه بازگردد یا نه. اسناد دادگاهی نشان می دهد که مادر می گفت انزوای اجتماعی باعث شده فشار سنگینی روی این پسر وارد گردد و بازگشت به کلاس به صورت حضوری بهترین حرکت برای او خواهد بود.

همچنین، پسر در یک برنامه زبان فرانسوی حضور پیدا می نماید و در حالی که هیچ یک از والدین فرانسوی صحبت نمی نمایند، این باعث شده انجام دادن تکالیف در منزل برایش چالش برانگیز باشد. پدر تصدیق کرد که انزوا برای پسرش سخت بوده اما گفت پسر درک می نماید که خانه ماندن برای امن نگه داشتن او و دیگران ضروری است.

والدین ابتدا سعی کردند این اختلاف را میان خود حل نمایند، اما وقتی تا اواسط آگوست نتوانستند راه حلی پیدا نمایند، مادر تصمیم گرفت به قانون رو بیاورد.

ملانی اونیل وکیل مادر به سی تی وی نیوز گفت مادر که می خواست پسر خود را به مدرسه و پیش هم کلاسی هایش بفرستد، هیچ انتخاب دیگری جز قانون نداشت.

او گفت: هیچ راه وسطی وجود نداشت. زمان مهم بود و هیچ مصالحه ای بین آن ها وجود نداشت.

قاضی آندرا هیمل که به صورت مجازی مسئولیت آنالیز این پرونده را بر عهده داشت، نظرات هر دو نفر را در نظر گرفت. او به این نکته اشاره نمود که پدر، که از آن زمان تا به حال دوباره ازدواج نموده، یک برنامه کاری انعطاف پذیر و یک بزرگسال دیگر در خانه دارد و مادر هیچ یک از این دو را در اختیار ندارد.

قاضی مشخص کرد که برنامه پدر برای تدریس به پسر در خانه به این مسئله توجهی نکرد که مادر می تواند برنامه ای مشابه را عملی کند. او همچنین به این نکته اشاره نمود که با وجود اینکه پدر درک می نماید پسرش به دلیل انزوای اجتماعی کووید-19 به مشکل برخورده، هیچ راه حل قابل قبولی ارایه ننموده است.
قاضی نوشت: پدر بعد از شش ماه انزوا برنامه ای برای نیازهای اجتماعی فرزند ندارد و توجهی به اثرات دیدن همتایانش در مدرسه در حالیکه خودش در خانه تنها نشسته، ننموده است.

هیمل در تصمیم خود از دولت و مسئولان بهداشت انتاریو یاری خواست. آن ها اقرار کردند که فرستادن بچه به مدرسه 100 درصد ایمن نیست، اما تصمیم افتتاح دوباره مدارس باید در مقابل مسائل دیگر از جمله سلامت و منافع آکادمیک و اجتماعی کودک سنجیده گردد.

او همچنین این مسئله را در نظر گرفت که هیچ کس در خانوار مادر یا پدر بیماری زمینه ای ندارد که باعث گردد آن ها در معرض ریسک جدی کووید-19 قرار بگیرند.

با وجود اینکه این نخستین مورد این چنینی بود، قاضی اشاره نمود که دادگاه از اواسط آگوست شاهد چند مورد مشابه بوده و بدون شک، موارد دیگری هم خواهد بود.

راسل الکساندر وکیل طلاق گفت این مورد قابل توجه است چون به والدینی که طلاق گرفته اند ایده می دهد که در دعوی های قانونی آینده باید در انتظار چه چیزی باشند.

قاضی در رای خود این نکته را پذیرفت که انتخاب اینکه یک کودک باید به مدرسه بازگردد یا خیر می تواند مسئله خیلی سختی باشد. به این دلیل او به والدینی که در زمینه مسئله بازگرداندن فرزندشان به مدرسه توافق ندارند توصیه کرد خواهان نظر سومی شوند و ابراز نگرانی کرد که مسئله آموزش بچه ها ممکن است در بین زوج هایی که طلاق گرفته اند به مشکل بدل گردد.

منبع: ایرونی ها
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1197

به "پدر انتاریویی در نبرد قانونی با همسر سابق برای ممانعت از مدرسه رفتن پسرش شکست خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدر انتاریویی در نبرد قانونی با همسر سابق برای ممانعت از مدرسه رفتن پسرش شکست خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید