وزیر دارایی فرانسه برای رایزنی درباره پیشنهاد برجامی مکرون راهی آمریکا شد

به گزارش صبح مهریز، منابع فرانسوی می گویند وزیر دارایی این کشور به واشنگتن سفر نموده تا با مقامات این کشور بر سر ایجاد یک خط اعتباری به ارزش 15 میلیارد دلار تا انتها امسال برای ایران، رایزنی کند.

وزیر دارایی فرانسه برای رایزنی درباره پیشنهاد برجامی مکرون راهی آمریکا شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از رویترز، بعضی غربی اطلاع داده اند که فرانسه برای پایبند ماندن ایران به تعهدات برجامی خود، می خواهد موضع آمریکا نسبت به طرح ایجاد یک خط اعتباری به ارزش 15 میلیلارد دلار تا سرانجام امسال به تهران را آنالیز کند.

روز دوشنبه، هیئت بلندپایه ای از ایران با حضور مقامات حوزه نفت و دارایی برای مذاکرات به فرانسه سفر نموده بودند. یک منبع آگاه از این مذاکرات بیان کرد که باید برای اجرای این طرح، اجازه تلویحی از آمریکا گرفته گردد. این منبع تاکید که موضع آمریکا تاکنون بر سر این پیشنهاد معین نشده است.

منابع آگاه خبر داده اند: فرانسه پیشنهاد ایجاد خط اعتباری 15 میلیارد دلاری را مطرح نموده اما ایران همچنان در حال مذاکره بر سر این مسئله است. اینکه ایران بتواند آزادانه هر زمان که بخواهد به این مقدار پول دسترسی پیدا کند، باید تضمین گردد و جمهوری اسلامی همچنین باید بتواند نفت خود را بفروشد و به پول حاصل از فروش نفت، به راحتی دست یابد.

وی اضافه نمود: رئیس جمهور مکرون می خواهد این مانع را از سر راه بردارد و توافق هسته ای را حفظ کند. ما بعضی مسائلمان را حل نموده ایم اما همچنان بعضی از مسائل پابرجاست.

یک منبع ایرانی دیگر گفت: با اینکه اروپایی ها خصوصا فرانسه عزم خود را به خوبی جزم نموده اند، باید آمریکا را وادار به همکاری نمایند. اگر این اتفاق نیفتد، ایران در کاهش تعهدات برجامی خود تعلل نخواهد کرد. اگر برجام برای ایران سودی نداشته باشد، پاینبدی به آن منطقی نخواهد بود.

برونو لمیر، وزیر دارایی فرانسه روز سه شنبه به واشنگتن سفر نموده تا در رابطه با ایران سازوکار با آمریکا رایزنی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 362

به "وزیر دارایی فرانسه برای رایزنی درباره پیشنهاد برجامی مکرون راهی آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دارایی فرانسه برای رایزنی درباره پیشنهاد برجامی مکرون راهی آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید