هشدار؛ واکسیناسیون بچه ها را در روزهای کرونایی جدی بگیرید

به گزارش صبح مهریز، سلامانه/ محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید نمود: در دوران همه گیری کرونا واکسیناسیون بچه ها خود را از قلم نیاندازید.

هشدار؛ واکسیناسیون بچه ها را در روزهای کرونایی جدی بگیرید

وی گفت: تاریخ نظام سلامت کشور ما و بقیه کشور های جهان به ما نشان داده از زمانی که برنامه واکسیناسیون بچه ها شکل منسجم و همگانی و سراسری در کشور به خود گرفته، مرگ ومیر بچه ها کشور به وضوح کاهش پیدا نموده است.

او اضافه کرد: بیش از 20 سال است در کشور ما موردی از بیماری فلج اطفال با ویروس مشاهده نشده است. بیش از سه سال است که انتقال محلی بیماری سرخک در کشور رخ نداده است. این ها در شرایطی است که ما در همسایگی کشور هایی قرار داریم که بعضی از آن ها به شدت درگیر این بیماری ها هستند و حجم بالای رفت وآمد های مردم این کشور با کشور ما یکی از مهم ترین عواملی است که ممکن است در ورود و گسترش بیماری های پیشگیری با واکسن در کشورمان تأثیرگذار باشد به همین دلیل طوری برنامه ریزی شده که نیرو های بهداشتی سراسر کشور و شبکه بهداشت و درمان کشور با حساسیت ویژه ای موضوع واکسیناسیون بچه ها را دنبال می نمایند و مراقب هستند که مبادا کودکی واکسن های مورد احتیاج خود را دریافت نکند و خدای نانموده شاهد بازگشت این بیماری ها در کشور شویم.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان این که همه گیری کرونا توجه بسیار زیادی را در سطح کشور به خود جلب نموده است، گفت: همه کوشش ها انجام شده که مبادا برنامه پاسخ به کرونا تأثیر منفی بر روی سایر برنامه های بسیار با اهمیت بهداشتی کشور داشته باشد که شاید مهم ترین آن ها موضوع واکسیناسیون بچه ها باشد.

کاهش مراجعه خانواده ها برای تزریق واکسن در اپیدمی کرونا

گویا اعلام کرد: متأسفانه اطلاعات ما نشان می دهد در بعضی از مناطق کشور برنامه واکسیناسیون بعضی از بچه ها به دلیل کاهش مراجعه خانواده ها با تأخیر روبرو شده است هرچند نظام مراقبت های بهداشتی اولیه کشور همه کوشش خود را به کار گرفته تا چنین تأخیری رخ ندهد و واکسیناسیون بچه ها به موقع انجام گردد، ولی باز هم ضروری است مردم عزیز کشور و به خصوص والدین بچه ها به این موضوع توجه جدی نمایند و اجازه ندهند واکسیناسیون بچه هاشان به تأخیر بیفتد.

او با اشاره به این که واکسیناسیون بچه ها جزو برنامه های جاری همه مراکز بهداشتی کشور و خانه های بهداشت است و طوری برنامه ریزی شده است که به هیچ عنوان این برنامه با وقفه روبرو نگردد، تأکید کرد: انتظار می رود چنانچه به دلیل ملاحظات مربوط به همه گیری کرونا خانواده های محترم برای واکسیناسیون فرزندان خود مراجعه ننموده اند هرچه سریع تر به این مهم اقدام نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1139

به "هشدار؛ واکسیناسیون بچه ها را در روزهای کرونایی جدی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار؛ واکسیناسیون بچه ها را در روزهای کرونایی جدی بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید