نیویورک تایمز: ایرانی ها تحریم های جدید را مسخره کردند

به گزارش صبح مهریز، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران پرداخته و اعلام نموده است ایرانی ها تحریم های جدید را مسخره نموده اند و با شوخی از آن استقبال شده است.

نیویورک تایمز: ایرانی ها تحریم های جدید را مسخره کردند

به گزارش خبرگزاری صبح مهریز،در این گزارش امده است که در طول ماه های گذشته همیشه مقام های ایران تحریم های آمریکا علیه مردم ایران را به عنوان جنگ مالی توصیف نموده اند. به گزارش این روزنامه اما واکنش ایرانی ها به آخرین مورد این تحریم ها که شب گذشته از سوی ترامپ اعلام شد متفاوت بوده است.

ترامپ شب گذشته بیان کرد که فرمان اجرایی را امضا نموده است که به موجب آن تحریم های جدیدی علیه تهران اعمال خواهد شد که نهاد رهبری ایران را نیز شامل می گردد. همچنین وزیر خزانه داری آمریکا اعلام نموده دستور دارد به زودی محمد جواد ظریف،وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم ها قرار دهد.

نیویورک تایمز در این رابطه نوشته است: سید عباس موسوی،سخنگوی وزارت امور خارجه در این رابطه می گوید: آیا واقعا تحریمی باقی مانده که در 40 سال گذشته آمریکا علیه کشور و مردم ما وضع ننموده باشد؟ آنها چه دستاوردی داشته اند؟

به گزارش نیویورک تایمز،کاربری در توئیتی که بسیار ترند شده و در شبکه های اجتماعی چرخیده نوشته است: تنها کسی که هنوز تحریم نشده من،پدرم و بچه همسایه است! وزارت امور خارجه باید شماره ترامپ را بدهد تا زنگ بزنیم و اسم های خودمان را اعلام کنیم!

در مقابل کمپین فشار حداکثری دولت ترامپ بر خورد ایرانی ها با تحریم های جدید خیلی خونسردانه بوده است. بر اساس گزارش نیویورک تایمز جناح های سیاسی ایران از طیف های مختلف هم اعلام نموده اند که اعلام تحریم های جدید کاملا در تضاد با درخواست مکرر ترامپ برای مذاکره واقع شده است.

در این گزارش اعلام شده در حالی که آمریکایی ها پیش از این می گفتند که پیامی برای رهبری ایران به وسیله نخست وزیر ژاپن فرستاده اند اکنون عملا با اعلام تحریم علیه نهاد رهبری و وزیر امور خارجه ایران هیچ شانسی برای خود باقی نگذاشته اند.

این روزنامه به توئیت شب گذشته محمد جواد ظریف پرداخته که پس از اعلام این تحریم ها منتشر شد و در آن آمده است که تیم بی نگران منافع ایالات متحده نیست؛ آنها از دیپلماسی بیزار و تشنه جنگ هستند.

نیویورک تایمز در خاتمه گزارش خود به توئیت اخیر حسام الدین آشنا،مشاور رئیس جمهوری پرداخته است. بر اساس گزارش این روزنامه مقام های ایران تشدید تحریم ها کاملا در جهت عکس اظهارات لفظی آمریکایی ها می بینند. مشاور رئیس جمهوری هم اخیرا اعلام نموده که ادعای آمادگی آمریکا برای مذاکره بی قید و شرط با تداوم شرایط تهدید و تحریم پذیرفتنی نیست.

او نوشته است: ما می گوییم، نه جنگ طلبیم نه مستحق تحریم، اما جنگ و تحریم را دو روی سکه می دانیم. ادعای آمادگی آمریکا برای مذاکره بی قید و شرط با تداوم شرایط تهدید و تحریم پذیرفتنی نیست. اگر چیزی بیش از برجام می خواهند باید چیزهایی بیش از برجام بدهند آن هم با تضمن بین المللی.

5050

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 18 مرداد 1398 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 273

به "نیویورک تایمز: ایرانی ها تحریم های جدید را مسخره کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: ایرانی ها تحریم های جدید را مسخره کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید