نگرانی فرمانده ارشد نظامی آمریکا از تهدید های راهبردی چین

به گزارش صبح مهریز، رئیس فرماندهی راهبردی آمریکا نسبت به تهدید های استراتژیک از جانب بعضی کشور ها از جمله چین هشدار داد.

نگرانی فرمانده ارشد نظامی آمریکا از تهدید های راهبردی چین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس فرماندهی راهبردی آمریکا روز دوشنبه در پنتاگون (وزارت دفاع ایالات متحده) نسبت به تهدید های استراتژیک از جانب بعضی کشور ها از جمله روسیه و چین هشدار داد.

به نوشته روزنامه واشنگتن تایمز دریادار چارلز ریچارد فرماندهی راهبردی آمریکا با هشدار نسبت به عدم آگاهی مردم آمریکا نسبت به تهدید های راهبردی گفت که انتظار می رود چین به عنوان تهدید اصلی راهبردی علیه آمریکا تا سرانجام این دهه ذخایر اتمی خود را دو برابر کند.

وی با هشدار در زمینه توسعه مجموعه توانایی های چین گفت: به عنوان یک فرمانده نظامی، آنچه توجهم را جلب می نماید توانایی های دیگر این کشور و اهداف کمتر اعلام شده آن ها است.

دریادار ریچارد گفت آنچه باعث آزرده خاطر شدن او می گردد توانایی چین در تعیین کردن یک هدف و رسیدن به آن است. وی گارد ساحلی چین را به عنوان نمونه مثال زد و اضافه کرد که گارد ساحلی چین حتی تا سال 2013 وجود نداشت، اما اکنون 255 کشتی در ناوگان خود دارد.

دریادار ریچارد گفت: فکر می کنم نیرو های راهبردی چینی ها در فهرست بعدی قرار دارند. وقتی چین ذهن خود را به کاری معطوف می نماید بدین مفهوم است که آن ها توانایی انجام کار های بسیار چشمگیر را دارند.

پنتاگون اول سپتامبر (یازدهم شهریور)، با انتشار گزارشی 200 صفحه ای درباره جزئیات قابلیت های نظامی چین مدعی شد که این کشور طی یک دهه آینده تعداد کلاهک های هسته ای خود را افزایش خواهد داد. در این گزارش آمده است که چین میخواهد تا سال 2049 میلادی، ارتش آزادی بخش خلق چین را به ارتشی در سطح جهانی مبدل کند.

این گزارش در ادامه به اتهام زنی درباره کوشش چین جهت گسترش نفوذ در منطقه اقیانوسی هند-آرام پرداخته و می نویسد در حال حاضر توسعه توان موشکی و تعداد کشتی های جنگی و سامانه های ضدهوایی ارتش چین، از آمریکا پیشی گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1231

به "نگرانی فرمانده ارشد نظامی آمریکا از تهدید های راهبردی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی فرمانده ارشد نظامی آمریکا از تهدید های راهبردی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید