نقشه های ویژه فرهاد برای استقلال

به گزارش صبح مهریز، فرهاد مجیدی بر این باور است که اگر باشگاه از برنامه هایش حمایت کند، او می تواند با یک فرمول ساده بازیکن سازی، زمینه را حتی برای افزایش درآمدزایی باشگاه فراهم سازد.

نقشه های ویژه فرهاد برای استقلال

به گزارش گروه ورزشی صبح مهریز، فرهاد مجیدی مربی جوانی است و دوست دارد به جوان ها بیشتر میدان دهد. از روزی که او سکان راهنمایی استقلال را برعهده گرفته، بیشتر از هر زمان دیگر، جوان ها در این تیم انگیزه پیدا نموده اند تا بتوانند خودی نشان دهند.

فرهاد در دوره ای هم که سرمربی موقت استقلال بود، سعی می کرد پشت جوان ها بایستد. همین که او در بدو ورود به استقلال به خلیل زاده گفت: جوان هایی را که قرضی به باشگاه های دیگر داده اند بازگردانند، گواه بر این است که مجیدی روی جوان ها حساب ویژه ای باز نموده است. از طرف دیگر، فرهاد به باشگاه بیان کرد آموزشگاه استقلال هم باید زیر نظر او فعالیت کند. یعنی مجیدی میخواهد قدرت از دست رفته این باشگاه در استعداد جوان ها را بازیابی کند.

مجیدی معتقد است استقلال این قدر جوان خوب دارد که حتی از سال دیگر احتیاج نداشته باشد هزینه های میلیاردی برای خرید بازیکنان دیگر باشگاه ها کند. فرهاد نگاه بلندمدت در استقلال دارد. او به مسئولان باشگاه هم تأیید نموده اگر مورد حمایت قرار بگیرد می تواند استقلال را به خودکفایی برساند؛ ضعفی که اتفاقاً این باشگاه را در سال های گذشته با بحران های بزرگ روبرو نموده است. مثلاً استقلال فصل گذشته برای اینکه جای خالی تیام را پر کند بیش از 25 میلیارد تومان صرف بازیکنانی کرد که هیچ آورده ای برای این تیم نداشتند و لطمه اقتصادی جبران ناپذیری به آن ها زدند.

مجیدی معتقد است وقتی خودشان می توانند بازیکن پرورش دهند چرا باید این قدر هزینه نمایند؟ یکی از شعار های اصلی او در این باشگاه کاهش هزینه است. اگر یک حساب و کتاب تقریبی کنید، استقلال از سال گذشته تا امروز بالای 100 میلیارد تومان هزینه نموده است. نکته اینجاست همین حالا با وجود چنین درآمدی، بدهکار است و بخشی از پول اسپانسر سال جاری را هم پیشخور نموده است. فرهاد به باشگاه گفته در صورتی که از او حمایت گردد، می تواند با یک فرمول ساده بازیکن سازی، زمینه را حتی برای درآمد بیشتر باشگاه فراهم سازد. او که دوره های مربیگری را در خارج از ایران سپری نموده و سال ها در باشگاه های خارجی توپ زده، با مکانیزم باشگاه داری در خارج از ایران هم آشناست. ارتباط خوبی هم دارد و از مشاوره های آن ها استفاده می نماید.

یکی از اعضای هیئت مدیره استقلال می گوید: این یک واقعیت است که متأسفانه استقلال پول های زیادی خرج نموده و الان با توجه به شرایطی که ما داریم، ایده جوانگرایی فرهاد و استفاده از بازیکنانی که خودمان در آموزشگاه می سازیم می تواند یاری زیادی به باشگاه کند.

منبع: خبر ورزشی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 11 اسفند 1398 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 747

به "نقشه های ویژه فرهاد برای استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه های ویژه فرهاد برای استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید