نظارت برمراکز تهیه مواد غذایی با به کارگیری دستگاه های سنجش پرتال

به گزارش صبح مهریز، دکتر حمیدرضا قاسم پور ادامه داد: بازرسان سلامت محیط این مرکز به روال سال های گذشته و با جدیت بیشتر، در ساعات مختلف شبانه روز و در نوبت های صبح، ظهر و شب، ضمن بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، علاوه بر بررسی بهداشت فردی، ساختمان، ابزار و وسایل کار، با به کار گیری دستگاه های سنجش پرتابل، نکات لازم را کنترل می نمایند.

نظارت برمراکز تهیه مواد غذایی با به کارگیری دستگاه های سنجش پرتال

مسئول سلامت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب نیز با تاکید بر اهمیت نگهداری صحیح مواد غذایی و رعایت زنجیره سرد و گرم، گفت: کارشناسان با استفاده از این تجهیزات، دمای استاندارد برخی دستگاه ها از جمله یخچال، فریزر، سردخانه و کانترهای گرم و سرد نگهداری مواد غذایی و همچنین کیفیت روغن مصرفی در رستوران ها و مراکز عرضه فست فود، سنجش شوری مواد غذایی به ویژه در خمیر نان و سنجش بار میکروبی سطوح میز کار، تجهیزات و ظروف را اندازه گیری می نمایند.

محمدحسین کیانفر ادامه داد: کارشناسان با استفاده از دماسنج های لیزری و نفوذی، دمای یخچال، فریزر و سردخانه های نگهداری مواد غذایی و همچنین دمای پخت انواع غذاها را کنترل نموده و در مواردی که مغایر با استاندارد های لازم باشد، اخطار بحرانی برای برطرف نقص بهداشتی موجود صادر می گردد.

او با اشاره به غذاهایی که در طبخ آنها از روغن استفاده می گردد، اضافه کرد: سنجش کیفیت روغن مصرفی، به ویژه در رستوران ها، بیرون برها و مراکز فست فود نیز با استفاده از دستگاه های سنجش پرتابل انجام و در صورت غیر قابل مصرف بودن روغن مورد استفاده، با متصدیان متخلف برخورد قانونی می گردد.

کیانفر از همشهریان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، مراتب را برای رسیدگی به کارشناسان سامانه 190 اطلاع دهند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 3 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 51

به "نظارت برمراکز تهیه مواد غذایی با به کارگیری دستگاه های سنجش پرتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت برمراکز تهیه مواد غذایی با به کارگیری دستگاه های سنجش پرتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید