نارضایتی ترامپ از نخست وزیر سوئد به خاطر آزاد نکردن رپر آمریکایی

به گزارش صبح مهریز، رئیس جمهور آمریکا نارضایتی خود را از این که نخست وزیر سوئد، درخواستش برای آزاد کردن یک خواننده رپ آمریکایی دستگیر شده در این کشور را عملی نکرده ابراز کرد.

نارضایتی ترامپ از نخست وزیر سوئد به خاطر آزاد نکردن رپر آمریکایی

به گزارش صبح مهریز، رئیس جمهور آمریکا چندی پیش از سوئد خواست این خواننده رپ آمریکایی مشهور به ایسَپ راکی را از زندان آزاد کند اما مقام های سوئد به هدف نشان دادن این که تسلیم فشارهای دولت آمریکا نخواهند شد، حتی به گونه ای رفتار کردند که اعمال نفوذ بیشتر ترامپ بر این پرونده ممکن است حتی طول حبس این خواننده رپ را هر چه بیشتر کند.

ایسپ راکی در تاریخ 30 ژوئن به همراه گروهی از دوستانش در جریان یک درگیری خیابانی در مرکز شهر استکهلم پایتخت سوئد دستگیر شد و از آن موقع تا کنون چند هفته است که در زندان به سر می برد.

دونالد ترامپ در پی این تحولات در توییت جدیدی نوشت: خیلی از این که استفان لوفِوِن، نخست وزیر سوئد نتوانست در این زمینه کاری انجام دهد مایوس شدم. سوئد باعث سرافکنده شدن جامعه سیاهپوستان آمریکایی در آمریکا شد. من شخصا نوار فیلمهای ضبط شده از درگیری مربوط به ایسپ راکی را دیدم و بر این اساس یک گروه از مزاحمین بودند که در ابتدا او را تعقیب و اذیت و آزار می کردند. شما باید با آمریکایی ها عادلانه رفتار کنید!

وی در توئیت دیگر نوشت: آزادی ایسپ راکی را به او برگردانید. ما برای سوئد خیلی کارها را انجام می دهیم اما به نظر نمی رسد که بازخورد متقابل داشته باشد. سوئد باید به روی مشکل واقعی جرم و جنایت خود متمرکز گردد.

گفتنی است که ترامپ روز شنبه گذشته توییت کرد که در جریان یک گفت وگوی تلفنی با استفان لوفِوِن، نخست وزیر سوئد، شخصاً ضمانت این خواننده رپ را نموده است و فاش کرد که هر دوی آنها توافق نموده اند، مجدداً طی روزهای بعد از این تماس، درباره این موضوع صحبت نمایند. لوفون نیز پیش از این تایید نموده بود که ترامپ علاقه شخصی به این پرونده دارد و اینکه از هر گونه گفت وگو با رئیس جمهور آمریکا استقبال می نماید اما در عین حال تاکید دارد، قرار نیست این خواننده رپ رفتاری ممتاز و ویژه در سوئد دریافت کند.

بعد از گفت وگوی تلفنی روز شنبه ترامپ و لوفون، یک سخنگوی نخست وزیر سوئد به رسانه TMZ گفت: لوفون خطاب به ترامپ تاکید نموده که در سوئد همه در برابر قانون برابر هستند و دولت این کشور نمی تواند و نخواهد خواست که بر این پرونده قضایی اعمال نفوذ کند.

دادستان های سوئد پیشتر اعلام نموده بودند که ایسپ راکی که نام واقعی او رحیم مایرز است تا زمانی که پلیس این کشور تحقیقاتش را درباره این درگیری خیابانی اتفاق افتاده و فیلمهای ضبط شده از آن به اتمام برساند در زندان باقی خواهد ماند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 282

به "نارضایتی ترامپ از نخست وزیر سوئد به خاطر آزاد نکردن رپر آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نارضایتی ترامپ از نخست وزیر سوئد به خاطر آزاد نکردن رپر آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید