مهمترین کار هیئت مدیره جدید خانه سینما چیست؟

به گزارش صبح مهریز، علیرضا رئیسیان مشکل امروز خانه سینما را ساختار غلط آن می داند.

مهمترین کار هیئت مدیره جدید خانه سینما چیست؟

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، علیرضا رئیسیان رئیس اسبق کانون کارگردانان و کارگردان و تهیه نماینده سینما، درباره مهمترین کار هیئت مدیره جدید خانه سینما گفت: با توجه به آنچه در اساسنامه وجود دارد، هیئت مدیره خانه سینما نمی تواند امور اجرایی را انجام دهد و امور اجرایی وظیفه مدیر عامل است. صنوف هم که مستقل عمل می نمایند. در واقع وظیفه هیئت مدیره سیاستگذاری و تصمیم گیری در امور کلان و نظارت بر حسن عملکرد مدیر عامل است.

او اضافه نمود: خانه سینما دارای یک ساختار اشتباه است و باید درست گردد؛ درست مانند قانون اساسی که نوشته شده و لزوم تغییر آن را همه می دانند، ولی هیچکس قدمی برای تغییر این ساختار غلط بر نمی دارد. دوازده سال پیش هیئتی برای تغییر ساختار خانه سینما تشکیل شد که در نهایت کار به جایی نرسید؛ چون اراده ای برای این کار نبود.

کارگردان فیلم چهل سالگی افزود: صنوف سینمایی از یک طرف کارکرد سندیکایی و از طرفی بار فرهنگی دارند و این ها با هم دچار تناقض است و همخوانی ندارد. نکته دیگر اینکه کارفرمایان و کارگزاران خانه سینما هم دارای منافع مشترک نیستند و تفاوت های آشکار در کار و برنامه هایشان دیده می گردد. تمام این تناقضات باعث می گردد هیچ وقت نتوانیم نتیجه گیری نهایی مثبتی راجع به کیفیت کاری خانه سینما داشته باشیم.

کارگردان مردی بدون سایه اظهار کرد: تا این تغییرات اساسی و پایه ای اتفاق نیفتد هیئت مدیره ها می آیند و می فرایند، مصاحبه می نمایند و حرف های مختلفی می زنند، اما هیچ مسئله مهمی که حتی به جریان فکری سینمای ایران یاری کند رخ نخواهد داد، چون دیگر آن شرایط تکراری خانه سینما و شاکله اشتباه ثابت مانده است مانند تحلیلی که در خصوص فارابی و دیگر نهاد های سینمایی می توان انجام داد که کارکرد های مثبت ندارند، اما شاکله آن ها به همان نحو باقی مانده است.

رئیس اسبق کانون کارگردانان توضیح داد: امیدوارم مهمترین پیشنهاد هیئت مدیره جدید خانه سینما تغییر ساختار باشد و تشکل های صنفی هم بتوانند رو به جلو حرکت نمایند و توسعه یافتگی خود را نشان دهند. امیدوارم این تغییر ساختارها، در نهایت باعث گردد حرفی که درباره تغییر ساختار سازمان سینمایی می زنیم نیز خریدار داشته باشد و این تغییر ساختار در وزارت ارشاد هم اتفاق بیفتد. تا این اتفاق نیفتد نقد های ما به سیستم مدیریتی سینما به هیچ جا نخواهد رسید؛ چون خود ما تغییر نکرده ایم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1182

به "مهمترین کار هیئت مدیره جدید خانه سینما چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین کار هیئت مدیره جدید خانه سینما چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید