مقاله: درمان کیست تخمدان با رازیانه و عرق رازیانه

به گزارش صبح مهریز، راه های درمان این نوع کیست براساس سن، شرایط جسمی فرد، علائم بیماری، مشخصات سونوگرافی و آزمایش های خون متفاوت است. و برای درمان آن داروهای شیمیایی متعدد وجود دارد، همچنین دربرخی موارد نیاز به جراحی می شود. با توجه به اینکه اغلب کیست های تخمدان فیزیولوژیک هستند، با یک درمان دارویی معمولی برطرف خواهند شد و حتی اگر بیمار کیست ساده فیزیولوژیک داشته باشد و هیچ دارویی هم مصرف نکند، انتظار می رود کیست پس از دو ماه کوچک تر شود، اما اگر بعد از این مدت، اندازه کیست تغییر نکند یا بزرگ تر شود، باید دنبال پیدا کردن علت اصلی و درمان صحیح آن بود. همچنین کیست های تخمدان را می توان با روش جراحی باز یا لاپاراسکوپی عمل کرد و پزشک متخصص براساس شرایط بیمار، نوع کیست و آزمایش های وی باید بهترین روش را انتخاب کند. استفاده از گیاهان دارویی نیز یکی دیگر از راههای درمان کیست تخمدان است.

مقاله: درمان کیست تخمدان با رازیانه و عرق رازیانه

معمولاً در درمان بیماری ها در طب سنتی به مزاج افراد خیلی توجه می شود و براساس اصلاح مزاج، درمان فرد را انجام میدهند. برای درمان این نوع کیست نیز، بسیاری از این کیستها با برطرف غلبه اخلاط ممکن است برطرف شوند به شرط اینکه علت ایجاد آن هم از بین رفته باشد. استفاده از برخی گیاهان دارویی مانند رازیانه، تخم کتان، گل ختمی، پیاز، آویشن، مرزنجوش و اسطوخودوس مفید است. برای درمان کیست تخمدان با رازیانه بایستی ابتدا رازیانه را به همراه این گیاهان، جوشانید و سپس جوشانده این گیاهان را در وانی ریخته و داخل آن نشست، این کار باعث پاکسازی رحم و تخمدانها میشود.

سرویس سلامت - وجود کیست در تخمدان یا تخمدان پلی کیستیک از بیماری های شایع در خانم ها است که میتواند مسائل فراوانی را برای آنها همراه داشته باشد، این بیماری، مربوط به سن خاصی نبوده اما با شروع سن باروری احتمال ابتلا به آن بالا می رود و در سنین 20 تا 42 سالگی بیشتر دیده می شود؛ در بیشتر موارد ابتلا به این کیست به دلیل عدم آگاهی و داشتن اطلاعات اشخاص، از علائم و راه های ابتلا به آن است. کیست های تخمدان عبارتند از توده های تخمدانی معمولاً خوش خیم که اغلب از نسج تخمدان تولید می شوند و در بسیاری از موارد از فولیکول های سطح تخمدان سرچشمه میگیرند.

منبع مقاله: درمان کیست تخمدان با رازیانه و عرق رازیانه

انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1854

به "مقاله: درمان کیست تخمدان با رازیانه و عرق رازیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: درمان کیست تخمدان با رازیانه و عرق رازیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید