مقاله: آیا سرطان واگیردار است؟، نقش وراثت در ابتلا به سرطان

به گزارش صبح مهریز، سلحشور با اشاره به اینکه بیماری سرطان به طور قطع به معنی مرگ نیست، گفت: ترس واکنشی طبیعی در بیماری سرطان است، اما با درمان مناسب، بیشتر مردم از سرطان نجات می یابند و پس از درمان زندگی بیماران به صورت عادی باز می شود.

مقاله: آیا سرطان واگیردار است؟، نقش وراثت در ابتلا به سرطان

سلحشور گفت: تنها تعداد اندکی از انواع سرطان می تواند ارثی باشد، اما به نظر می رسد در بعضی خانواده ها امکان بروز یک نوع سرطان بیش از معمول باشد، مانند سرطان پستان، تخمدان و روده، اما در بقیه موارد نحوه زندگی مانند عادات غذایی و یا بعضی فاکتور های ژنتیکی در احتمال ابتلا دخالت دارند، اما بدان معنا نیست که سرطان ارثی است.

این متخصص آنکولوژی بیان نمود:گاهی اوقات تنها یک ضربه شما را بوجود یک توده زیر پوستی که قبلا وجود داشته است مطلع می نماید، مانند توده ای در سینه، اما این موضوع به این معنی نیست که آن ضربه این بیماری را ایجاد نموده است. انواع سرطان با روشی مشابه آغاز شده و به مرور با تغییر در ساختار طبیعی یک سلول و ایجاد سلول های سرطانی قسمت های مختلف بدن درگیر می شود، در ادامه سلول ها به وسیله جریان خون یا لنف به سایر نقاط بدن گسترش می یابد.

این متخصص آنکولوژی یادآوری کرد: تشخیص هر چه زودتر سرطان شانسی بزرگ را در موفقیت درمان به وجود می آورد و هر سرطانی علائم مخصوص خود را دارد و اگر شما از این علائم غفلت کنید سرطان گسترش خواهد یافت و خطرناک تر خواهد شد و درمان به راحتی امکان پذیر نخواهد بود.

منبع مقاله: آیا سرطان واگیردار است؟، نقش وراثت در ابتلا به سرطان

انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1861

به "مقاله: آیا سرطان واگیردار است؟، نقش وراثت در ابتلا به سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: آیا سرطان واگیردار است؟، نقش وراثت در ابتلا به سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید