لبنان، واکنش نبیه بری به اعتراضات ، حمایت روسیه از نخست وزیری حریری

به گزارش صبح مهریز، رئیس مجلس لبنان در سایه تحولات اخیر این کشور و تغییر مواضع برخی٬ خاطرنشان کرد که تا انتها از کشور لبنان حمایت خواهد کرد.

لبنان، واکنش نبیه بری به اعتراضات ، حمایت روسیه از نخست وزیری حریری

به گزارش گروه بین الملل صبح مهریز، نبیه بری رئیس مجلس لبنان در مصاحبه با روزنامه النهار شرح داد: جرم من امروز این است که به دنبال وحدت لبنان و محافظت از آن هستم. وی اضافه کرد: دستورالعمل های سازمان دهی کنندگان این کمپین ها از سوی کسانی ارسال می شود که بودجه اقتصادی آنها را از داخل و خارج تامین می کنند؛اما من همچنان تا آخرین روز زندگی خود به حمایت از لبنان ادامه می دهم.

اعلام استعفای وزرای حزب نیروهای لبنانی از سوی ریاست جمهوری

ریاست جمهوری لبنان دیشب استعفای غسان حاصبانی و کمیل ابوسلیمان و می شدیاق و ریشار کیومجیان وزیران حزب نیروهای لبنانی از دولت را بیان نمود.

پیام روسیه در حمایت از حریری

روزنامه لبنانیالجمهوریه به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت نوشت، نخست وزیر این کشور پیامی شفاهی از روسیه دریافت کرده مبنی بر اینکه وی نباید در شرایط کنونی لبنان و منطقه استعفا دهد.

بر اساس این گزارش سعد الحریری پیامی شفاهی از سران روسیه دریافت کرده که مسکو در آن تأکید کرده در شرایط سخت کنونی لبنان و منطقه دوست ندارد الحریری استعفا دهد.

شبکه الحره هم به نقل از یک مقام مسؤول در وزارت خارجه آمریکا گزارش داد: (گذشت) چند دهه همراه با گزینه های بد و فساد، دولت لبنان را در آستانه فروپاشی اقتصادی قرار داده است، امید است که این تظاهرات، بیروت را به سمت اصلاحات اقتصادی واقعی سوق دهد. تعهد و اجرای اصلاحات معنی دار می تواند درها را در برابر حمایت های میلیارد دلاری از لبنان باز کند، این موضوع بستگی به خود لبنانی ها دارد. دولت آمریکا از حق لبنانی ها در تظاهرات مسالمت آمیز دفاع می کند.

از سوی دیگر روزنامه الاخبار امروز (دوشنبه) در گزارشی نوشت: الیزابت ریچادر سفیر آمریکا در لبنان به علاوه سفرای کشورهای اروپایی با الحریری تماس گرفته اند و بر باقی ماندن دولت وی همراه با اصلاحات فوری تأکید کرده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 532

به "لبنان، واکنش نبیه بری به اعتراضات ، حمایت روسیه از نخست وزیری حریری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، واکنش نبیه بری به اعتراضات ، حمایت روسیه از نخست وزیری حریری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید