فیفا در تصمیمات ورزشی سیاست را دخالت داده است، پول های بلوکه شده ما کاملا ورزشی است و باید آزاد گردد

به گزارش صبح مهریز، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال معتقد است فدراسیون جهانی فوتبال اسیر بازی های سیاسی شده است.

فیفا در تصمیمات ورزشی سیاست را دخالت داده است، پول های بلوکه شده ما کاملا ورزشی است و باید آزاد گردد

غلامحسین زمان آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال در گفت و گو با ، درباره حضور بانوان در بازی تیم ملی فوتبال ایران با کامبوج بیان نمود: در واقع ما کاری برای این موضوع نکردیم و خود بانوان همه کاره بودند و چیزی حدود 180 نفر از جمعیت حامیان طرفدار با سازماندهی که خودشان انجام داده بودند به ورزشگاه آمدند. بانوان ایرانی قبلا هم به ورزشگاه آمده بودند، اما زیرساخت های ما آمادگی پذیرش جمعیت بیشتری را نداشت. آماده سازی زیر ساخت ها با درخواست عمومی جامعه به وجود آمد و البته بودجه ای که دولت برای یاری به این موضوع در نظر گرفت.

صندلی بانوان در کشور ما تعریف شده است

او اضافه کرد: این بودجه در اختیار وزارت ورزش و جوانان نهاده شد و ورزشگاه های ما آماده پذیرش از بانوان شد و از طرفی خود بانوان مدیریت کردند و دیدید موکب هایی وجود داشت و از بانوان پذیرایی می شد. صندلی بانوان ما در جامعه و پایگاه های اجتماعی وجود دارد و اینکه در ورزشگاه بیایند و بازی را نگاه نمایند هم از همین دسته مشارکت هاست. همانطور که بانوان در انقلاب اسلامی سهیم بودند توانستند در این موضوع هم با مشارکت کامل شرایط حضور را مهیا نمایند.

ابتدا اجازه دهید مشکل آقایان را در بازی های داخلی رفع کنیم

او در خصوص حضور بانوان دربازی های باشگاهی بیان نمود: این موضوع مربوط به فدراسیون فوتبال و شرایط می گردد. در لیگ برتر حتی برای آقایان هم مشکل حضور داریم و باید تنش ها روی سکو ها کم گردد. واقعیت قضیه این است که زیرساخت ها برای حضور بانوان در لیگ برتر به دلیل تضاد هایی که بین باشگاه ها وجود دارد، آماده نیست. این مسائل را در آقایان نتوانستیم حل کنیم. فعلا مشکل آقایان را باید حل کنیم و بعد به سراغ حضور بانوان در بازی های داخلی برویم.

نامه تاج به اینفانتینو به حق نوشته شد

زمان آبادی درباره نامه ای که تاج به اینفانتینو نوشته و درخواست نموده تا مطالبات ایران از محل فیفا پرداخت گردد، بیان نمود: آقایان معتقدند که نباید سیاست، دخالتی در ورزش داشته باشد. اما خودشان عربستان را حمایت می نمایندو بعضی از آقایانِ فیفا در سمینار معامله قرن شرکت می نمایند. به جای سیاسی کاری و دخالت در امور داخلی کشور ها چرا پول ما را نمی دهند؟ 15 میلیون دلار از پول های ما بلوکه شده و باید این پول به فوتبال ایران تزریق گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 5 آذر 1398 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 511

به "فیفا در تصمیمات ورزشی سیاست را دخالت داده است، پول های بلوکه شده ما کاملا ورزشی است و باید آزاد گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیفا در تصمیمات ورزشی سیاست را دخالت داده است، پول های بلوکه شده ما کاملا ورزشی است و باید آزاد گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید