فیفا: تصمیم درباره جام جهانی فوتسال به زودی اعلام می شود

به گزارش صبح مهریز، تصمیم گیری درباره جام جهانی فوتسال و تعویق احتمالی این مسابقات که قرار بود باید از 12 سپتامبر تا 4 اکتبر 2020 برگزار شود به یکی از دغدغه های فیفا تبدیل شده است.

فیفا: تصمیم درباره جام جهانی فوتسال به زودی اعلام می شود

شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری مسابقات انتخابی جام جهانی در دو قاره آسیا و آمریکا از یک سو و درخواست لیتوانی (میزبان جام جهانی) برای تعویق یکساله این مسابقات باعث شد تا حدس ها از سرنوشت بزرگترین تورنمنت فوتسال جهان بالا بگیرد.

فیفا در آخرین بیانیه خود مقرر کرده بود تا روز یازدهم اردیبهشت تکلیفش را با جام جهانی مشخص می کند.

چند روز پیش یکی از صبح مهریز فوتسال آسیا مدعی شده بود فیفا خواهان به تعویق انداختن جام جهانی فوتسال برای سه ماه شده که لیتوانی با این پیشنهاد مخالفت کرده است. همچنین سایت آرژانتینی pasionfutsal هفته گذشته خبر داد که جام جهانی فوتسال به سپتامبر 2021 موکول شده است.

با این وجود فیفا هنوز به صورت رسمی از تصمیمش برای جام جهانی فوتسال رونمایی نکرده و باعث سردرگمی در برنامه ریزی تعدادی از کشورها از جمله ایران شده است.

صبح مهریز برای پیگیری این بحث سئوالاتی را با بخش رسانه ای فیفا در میان گذاشت. پاسخ فیفا به این سئوالات کوتاه بود و البته به برگزاری جلسه مقدماتی در این زمینه اشاره شده است.

متن پاسخ ایمیلی فیفا به این شرح است:

از شما بابت پیگیری تشکر می کنم. با احترام شما را به اطلاعیه قبلی فیفا درباره جام جهانی فوتسال 2020 لیتوانی ارجاع می دهیم.

همانطور که مطلع هستید شورای فیفا، کارگروهی متشکل از کنفدراسیون ها تشکیل داده تا عواقب ناشی از همه گیری کویید -19 را بررسی کند. بر اساس توصیه های این کارگروه و (تشکیل) جلسه مقدماتی، انتظار می رود که تصمیم در مورد جام جهانی فوتسال در لیتوانی توسط شورای فیفا به زودی اعلام شود.

به محض داشتن اطلاعات بیشتر شما را در جریان می گذاریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1004

به "فیفا: تصمیم درباره جام جهانی فوتسال به زودی اعلام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیفا: تصمیم درباره جام جهانی فوتسال به زودی اعلام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید