فرمانده سنتکام: رقیب آمریکا در منطقه در بلندمدت چین خواهد بود

به گزارش صبح مهریز، فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه بار دیگر تاکید نمود که رقیب واشنگتن در منطقه در بلندمدت چین خواهد بود نه روسیه.

فرمانده سنتکام: رقیب آمریکا در منطقه در بلندمدت چین خواهد بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ژنرال کنت مکنزی فرمانده نیروهای آمریکایی در منطقه موسوم به سنتکام در گفت وگو با واشنگتن پست گفت: رقابت قدرت های عظیم در بلندمدت بیش از اینکه با روسیه باشد با چین خواهد بود.

وی اضافه نمود تهدید چین در خاورمیانه بیشتر مالی است تا نظامی اما مشکل چین این است که که تجهیزاتش خیلی خوب نیستند...چین به دنبال منابع غنی معدنی در منطقه است.

این برای دومین بار در عرض دو هفته گذشته است که فرمانده نیروهای آمریکایی از نفوذ چین در منطقه غرب آسیا ابراز نگرانی می نماید.

مکنزی چند روز قبل در گفت وگو با مدیر اندیشکده موسسه خاورمیانه واقع در واشنگتن خاطر نشان نموده بود: من خیلی زیاد نگران چین هستم چرا که این یکی از وظایف اصلی من است.

وی حضور نظامی مسکو در سوریه و لیبی را فرصت طلبانه توصیف نموده و گفته بود که روسیه همانند چین منابع مالی لازم برای ورود به منطقه را ندارد.

مک کنزی خواهان مقابله آمریکا با حضور فزاینده مالی چین در خاورمیانه شده و هشدار داده بود در غیر این صورت، اتفاقات دیگری با گذشت زمان رخ خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1123

به "فرمانده سنتکام: رقیب آمریکا در منطقه در بلندمدت چین خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده سنتکام: رقیب آمریکا در منطقه در بلندمدت چین خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید