فرانسه با آزادی بعضی زندانیان طالبان مخالفت کرد

به گزارش صبح مهریز، وزارت امور خارجه فرانسه اظهار داشت، این کشور از دولت افغانستان خواسته آن دسته از ستیزه جویان طالبان را که به کشتن شهروندان فرانسوی محکوم شده اند، مشمول تفاهم نامه آزادی زندانیان نکند.

فرانسه با آزادی بعضی زندانیان طالبان مخالفت کرد

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت افغانستان به عنوان بخشی از اقدامات در راستای مذاکرات صلح با شبه نظامیان طالبان، موافقت نموده 400 زندانی با جرایم سنگین را آزاد کند و یک مقام نیز گفت 80 تن از این محکومان تا به امروز آزاد شده اند.

در همین رابطه، وزارت امور خارجه فرانسه طی بیانیه ای خاطرنشان کرد: فرانسه در حال حاضر، خصوصاً از وجود چند تروریست محکوم به قتل شهروندان فرانسوی در افغانستان، در میان کسانی که قرار است آزاد شوند، نگران است.

این بیانیه می افزاید: فرانسه به شدت مخالف آزادی کسانی است که محکوم به جرایمی علیه مردم فرانسه هستند؛ به ویژه سربازان و کارگران بشردوستانه. در نتیجه ما فوراً از دولت افغانستان خواستیم، آزادی این تروریست ها را عملی نکند.

مخالفت بر سر آزادی زندانیان

مخالفت بر سر آزادی زندانیان، که در میان آن ها کسانی متهم به ارتباط با بعضی از خونین ترین حملات افغانستان نیز حضور دارند، همین حالا هم مذاکرات صلح را ماه ها به عقب انداخته است.

آمریکا تحت تفاهمی که در ماه فوریه با طالبان به امضا رساند، سربازانش را در افغانستان کم نموده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1156

به "فرانسه با آزادی بعضی زندانیان طالبان مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه با آزادی بعضی زندانیان طالبان مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید