فرار مالیاتی 500 پرونده پزشکان 30 میلیارد تومان است

به گزارش صبح مهریز به نقل از سازمان امور مالیاتی، محمدرضا نوری در خصوص میزان مالیات پزشکان در تهران، گفت: از میان حدود 20 هزار پرونده پزشکان در تهران، تنها 11 هزار نفر برای عملکرد سال 1396 اظهارنامه ارائه کردند که میانگین مالیات اعلامی از سوی پزشکان برای هر نفر 5 میلیون و 700 هزار تومان بود. باتوجه به رسیدگی های انجام گردیده برای عملکرد سال 95 که تقریبا به همین میزان مالیات ابراز گردیده بود، براساس آمار و اطلاعات سامانه های طرح جامع مالیاتی، این میانگین برای هر نفر حدود 14 میلیون تومان توسط سازمان مشخص و تشخیص داده گردیده است.

فرار مالیاتی 500 پرونده پزشکان 30 میلیارد تومان است

وی با بیان اینکه 500 پرونده پزشکان که با درآمد بالا مورد حسابرسی خاص و مبتنی بر اطلاعات سامانه های طرح جامع مالیاتی سازمان امور مالیاتی واقع شدند، اضافه کرد: میانگین مالیات اعلام گردیده توسط پزشکان با درآمد بالا حدود 17 میلیون تومان برای هر نفر بود درحالیکه مالیات واقعی آنها بالغ بر 76 میلیون تومان معین و تشخیص داده گردیده است.

نوری در خصوص پزشکانی که اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه نکرده اند، اظهارداشت: اطلاعات این افراد برای رسیدگی به وضعیت پرونده مالیاتی شان از سامانه های طرح جامع مالیاتی اخذ گردیده و به ادارات خاص رسیدگی پزشکان داده گردیده است که به طور ویژه و با اولویت مورد حسابرسی قرار گیرند. این افراد همچنین باتوجه به عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی، طبق قانون مشمول جریمه می شوند.

وی توضیح داد: کلیه بیمارستان ها مکلفند هر سه ماه یک بار درآمدهای کسب گردیده پزشکان در بیمارستان ها را به روش مکانیزه به سازمان امور مالیاتی ارسال نمایند; هرچند بعضی از بیمارستان ها به این وظیفه قانونی خود به درستی عمل نکرده اند که بر اساس مقررات مربوطه، جرائم مالیاتی برای آن ها لحاظ و مورد مطالبه قرار گرفته است.

رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران بابیان اینکه در خصوص پزشکان برنامه منسجمی را از سال گذشته در دستور کار قرار داده ایم و نسبت به تشخیص مالیات آن ها اقدام خواهیم کرد، گفت: پرونده های پزشکانی که از دستگاه کارت خوان استفاده نمی نمایند نیز به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار می گیرند و نسبت به پذیرش هزینه ها و معین درآمد مشمول مالیات آن ها دشوار گیرانه برخورد می گردد.

وی در انتها ضمن تشکر از مردم که نسبت به معضل فرار مالیاتی بی تفاوت نبودند، از آن ها خواست در صورت مشاهده مواردی که مصداق فرار مالیاتی است، آن را از طریق شماره تلفن 1526 و یا سامانه رسیدگی به شکایات به آدرس www.intamedia.ir به سازمان امور مالیاتی کشور گزارش دهند و اطمینان داشته باشند که این اطلاعات موجب برخورد جدی تر با فراریان مالیاتی و گسترش عدالت مالیاتی است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 3 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 29

به "فرار مالیاتی 500 پرونده پزشکان 30 میلیارد تومان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار مالیاتی 500 پرونده پزشکان 30 میلیارد تومان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید