صندوق حمایت از تولیدات دانش بنیان در سازمان اوقاف تاسیس می شود

به گزارش صبح مهریز به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام محمدمهدی حاتمی معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریهاظهار کرد: ظرفیت تولید محصولات دانش‌بنیان در حوزه پزشکی ازجمله تولید ایمپلنت‌های ارتوپدی در یک شرکت وجود دارد و هدف‌گذاری این شرکت باید بر مبنای خودکفایی کشور در تولید این محصولات باشد.

صندوق حمایت از تولیدات دانش بنیان در سازمان اوقاف تاسیس می شود

وی با بیان اینکه موقوفات می‌توانند در حوزه‌های دانش‌بنیان و علوم جدید ورود کرده و فعالیتی گسترده در این زمینه داشته باشند، تصریح کرد: سازمان اوقاف تصمیم جدی دارد که در حوزه فناوری و تولید محصولات دانش‌بنیان ورود کند که نتایج این اقدام به‌زودی در کشور مشاهده خواهد شد.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه از تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری و حمایت از تولیدات دانش‌بنیان در سازمان اوقاف و امور خیریه خبر داد و گفت: به‌زودی دستاوردهای ایجاد این صندوق در سراسر کشور مشاهده خواهد شد.

حاتمی افزود: قبل از انجام سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فناوری و تولید محصولات دانش‌بنیان از محل موقوفات، باید سیاست‌گذاری‌ها و اهداف به‌طور شفاف و روشن تبیین و بر مبنای هدف‌گذاری انجام‌شده، سرمایه موردنیاز تأمین شود.

وی با بیان اینکه رفع نیازهای کشور در حال حاضر یکی از اولویت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه است، تاکید کرد: باید دقت شود که در این حوزه مسائل حقوقی موقوفات به‌صورت دقیق، شفاف و مکتوب مستندسازی شود تا در آینده مشکلاتی در این زمینه ایجاد نشود.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 24 مرداد 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 16

به "صندوق حمایت از تولیدات دانش بنیان در سازمان اوقاف تاسیس می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق حمایت از تولیدات دانش بنیان در سازمان اوقاف تاسیس می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید