شورای امنیت نتوانست حملات ترکیه علیه سوریه را محکوم کند

به گزارش صبح مهریز به نقل از الجزیره، در جریان نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد، کشورهای اروپایی با صدور بیانیه ای مشترک خواهان توقف حملات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه شدند.

شورای امنیت نتوانست حملات ترکیه علیه سوریه را محکوم کند

جلسه اخیر شواری امنیت به صورت اضطراری برای آنالیز حملات اخیر ترکیه علیه شمال شرق سوریه و پشت درب های بسته تشکیل شده بود.

گفته شده در این جلسه پنج کشور اروپایی انگلیس، لهستان، آلمان، فرانسه و بلژیک در بیانیه ای مشترک با استناد به سخنان دبیرکل سازمان ملل در خصوص نگرانی از تحولات شمال سوریه، خواهان توقف هرگونه تهاجم نظامی در این منطقه شدند.

در بیانیه مشترک کشورهای اروپایی در شورای امنیت که از سوی سفیر آلمان ارائه شده، حمله نظامی به شمال سوریه باعث تجدید خصومت ها، به تحلیل رفتن ثبات در کل منطقه و بدتر شدن اوضاع و آوارگی بیشتر شهروندان و غیرنظامیان عنوان شده است.

در این نشست همچنین کلی نایت کرفت، به عنوان سفیر جدید آمریکا در سازمان ملل هشدار داد در صورتی که ترکیه شهروندان و غیرنظامیان را مورد محافظت قرار ندهد و یا نتواند گروه(تروریستی) داعش را تحت کنترل قرار دهد، با واکنش های شدیدی روبرو خواهد بود.

با این حال منابع دیگری از جمله روداو اعلام کردند که شورای امنیت در این نشست که پشت درب های بسته برگزار گردید، نتوانست بیانیه مشترک کشورهای اروپایی را در ارتباط با مخالفت با حمله ترکیه به شمال سوریه مورد تصویب همه اعضا قرار دهد.

روداو گفته است که آمریکا و روسیه با محکومیت ترکیه در نشست شورای امنیت مخالفت نموده اند.

نشست اخیر شورای امنیت پس از حملات نظامی ترکیه علیه شمال شرق سوریه برگزار می گردد.

رئیس جمهور ترکیه روز گذشته اعلام نموده بود که حملات نظامی خود را به صورت رسمی علیه شمال شرق سوریه شروع نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 498

به "شورای امنیت نتوانست حملات ترکیه علیه سوریه را محکوم کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت نتوانست حملات ترکیه علیه سوریه را محکوم کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید