شایعات اجرای بازی های پلی استیشن های قدیمی روی PS5 قوت می گیرند

به گزارش صبح مهریز، ایده ثبت شده جدیدی از سونی ثبت شده است که ممکن است به یکی از قابلیت های مهم پلی استیشن بعدی اشاره داشته باشد. گواهی ثبت شده (پتنت) سونی، به قابلیت اجرای بازی های کنسول های قدیمی روی یک کنسول اشاره دارد؛ طوری که احتمال راه اندازی این قابلیت که در واقع Backwards Compatibility نامیده می گردد، روی پلی استیشن 5 بیشتر شده است.

شایعات اجرای بازی های پلی استیشن های قدیمی روی PS5 قوت می گیرند

این ایده سونی در روز 20 ژانویه سال 2017 ارسال شده و در روز 31 ژانویه امسال میلادی ثبت و اطلاعات آن منتشر شده است. نام مارک سرنی (Mark Cerny) در کنار سایمون پیلگریم (Simon Pilgrim) در لیست افراد متخرع این ایده ثبت شده به چشم می خورد. مارک سرنی طراح کنسول پلی استیشن 4 و هم چنین کنسول نسل بعدی سونی است. با کمی جست و جو در لینکدین هم سایمون پیلگریم را می توان پیدا کرد؛ او در شعبه اروپای پلی استیشن مشغول توسعه و بهینه سازی سیستم های چند پلتفرمه و کتابخانه های نرم افزاری هندسی و انیمیشن برای پلی استیشن است.

سیستمی که سونی طراحی و ثبت نموده است، نحوه اجرای بازی های قدیمی را روی سخت افزار جدید نشان می دهد. این ایده می گوید با اینکه پردازنده های جدیدتر، سریع تر هستند و عملکرد بالاتری دارند، ولی به دلیل معماری متفاوت آن ها به نسبت پردازنده های قبلی، نوانایی اجرای بازی های قدیمی را ندارد. سیستم سونی سعی می نماید پردازنده قدیمی تر را شبیه سازی کند تا بازی روی آن اجرا گردد.

اینکه سونی چنین ایده ای ثبت نموده است، دلیل نمی گردد تا مشخصا به پلی استیشن 5 و توانایی اجرای بازی های پلی استیشن های قدیمی اشاره داشته باشد. با این حال، سیستم شبیه ساز فعلی پلی استیشن 4، یعنی شبیه سازی که بازی های پلی استیشن 2 را اجرا می نماید، به پیچیدگی ایده ثبت شده جدید سونی نیست و احتمالا با سیستمی برای کنسول ها و دستگاه های آینده سونی طرف هستیم.

خبرگزاری اسپانیایی Hobby Consolas ادعا نموده است که این ایده ثبت شده برای پلی استیشن 5 است و این کنسول می تواند تمام بازی های پلی استیشن های قدیمی تر را اجرا کند، ولی بدون مدارکی قوی تر، به هیچ وجه نمی توان چنین نتیجه گیری داشت.

اینکه پلی استیشن 5 بتواند بازی های پلی استیشن 4 را اجرا کند، موضوعی چندان پیچیده نخواهد بود؛ چون می دانیم که اساس سخت افزار و پایه پردازنده های هر دو کنسول، یکسان خواهند بود. با این حال، شبیه سازی و اجرای بازی های پلی استیشن 3 به دلیل معماری پیچیده و خاص پردازنده آن، چالش برانگیز و بسیار سخت خواهد بود.

با تمام این اوصاف، اگر سونی بتواند کنسولی طراحی کند که بتواند تمام بازی های پلی استیشن 1 تا پلی استیشن 5 را اجرا کند، می تواند در رقابت نسل بعدی و مقابل مایکروسافت، عملکردی بهتر از خود نشان دهد؛ مخصوصا که مایکروسافت و ایکس باکس چند وقتی است که این موضوع را حل نموده اند.

منبع: IGN

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 161

به "شایعات اجرای بازی های پلی استیشن های قدیمی روی PS5 قوت می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایعات اجرای بازی های پلی استیشن های قدیمی روی PS5 قوت می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید