سه گروه مستقل روی واکسن بیماری کرونا کار می نمایند

به گزارش صبح مهریز، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: سه گروه مستقل روی واکسن بیماری کرونا کار می نمایند و صدها کارآزمایی بالینی روزانه در حال اجرا است.

سه گروه مستقل روی واکسن بیماری کرونا کار می نمایند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پست اینستاگرام خود درباره فعالیت های این معاونت و شرکت های دانش بنیان نوشت: از ابتدای این بحران، شرکت های دانش بنیان، محققین و بسیاری از استارت آپ ها کوشش هایی شبانه روزی برای تهیه اقلام مرتبط با این مبارزه داشتند.

وی ادامه داد: از فراوری دستگاه های فراوری ماسک، مواد ضدعفونی تا تجهیزات بسیار پیشرفته پزشکی مانند ونتیلاتور، تجهیزات اتاق های icu ، سی تی اسکن و فراوری انبوه کیت های تشخیصی و همینطور کوشش های بسیاری برای تهیه واکسن و دارو در حال اجرا است.

صدها کارآزمایی بالینی روزانه در حال اجرا است

به گفته ستاری، تنها سه گروه مستقل بر روی واکسن بیماری کار می نمایند و صدها کارآزمایی بالینی روزانه در حال اجرا است. حال به نقطه ای رسیده ایم که بیماری تحت کنترل درآمده است و این موضوع بدست نیامده است مگر با صبر و حوصله مردم و حمایت های آنها از فرزندانشان در کادر درمانی و کوشش شرکت های دانش بنیان و کوشش انبوه محققین در دانشگاه ها.

وی اضافه کرد: حال باید خود را به این مهمان ناخوانده جدید عادت دهیم، این ویروس جزئی از زندگی همه مردم جهان شده است و همیشه تا ابد همراه مردمان جهان خواهد بود. پس از کشف دارو و واکسن، این ویروس مانند بسیاری از ویروس های دیگر به همراه بشریت خواهد بود. قطعا بسیاری از اصول زندگی مردم جهان در آینده تغییر خواهد نمود. روش های آموزش، تفریح و یا خرید و بسیاری از عادات روزانه تحت تاثیر این ویروس تغییر می نماید.

ویروس کرونا کسب و کارهای جدیدی متولد می نماید

ستاری ادامه داد: کسب و کارهای جدید متولد می شوند و ظهور می یابند و بعضی ازبین خواهند رفت. فرصت های بسیاری پیشروی جوانانی است که ایده های جدیدی را برای بهبود کیفیت زندگی مردم در جهان همراه کرونا دارند و باید از این فرصت پیش آمده امیدوارانه به بهترین نحو ممکن استفاده نمایند. زندگی می گذرد ولی با قوانین و مقررات جدید.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 918

به "سه گروه مستقل روی واکسن بیماری کرونا کار می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه گروه مستقل روی واکسن بیماری کرونا کار می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید