سناریویی که وزارت ورزش برای فدراسیون والیبال نوشت و اظهار داشت، داورزنی هم رئیس شود، هم معاون وزارت ورزش بماند

به گزارش صبح مهریز، مصاحبه سخنگوی وزارت ورزش از یک سناریو در این وزارتخانه پرده برداشت؛ سناریویی که طبق آن داورزنی در صورت انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون والیبال، مسئولیت فعلی اش را هم برعهده داشته باشد.

سناریویی که وزارت ورزش برای فدراسیون والیبال نوشت و اظهار داشت، داورزنی هم رئیس شود، هم معاون وزارت ورزش بماند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، ورزش کشور روز گذشته ساعت های عجیب و پرحاشیه ای را پیرامون رشته والیبال پشت سر گذاشت؛ رشته ای که این روزها درگیر مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در تهران است و همچنان به دنبال کسب سهمیه المپیک می شود.

مخالفت سلطانی فر با نامزدی سرپرست فدراسیون

فدراسیون والیبال روز گذشته اسامی افراد ثبت نام کننده در انتخابات ریاست این فدراسیون را رسماً اعلام کرد که در بین آنها، نام محمدرضا داورزنی و افشین داوری به چشم آمد. افشین داوری سرپرست فدراسیون پس از ثبت نام در انتخابات و در حالی که فدراسیونش درگیر میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا است، از سمتش استعفا کرد. این استعفا البته با مخالفت وزیر ورزش و جوانان روبه رو شد و سلطانی فر به داوری اعلام کرد که حق ترک این پست و حضور در انتخابات را ندارد.

معاون وزیر و توضیحات عجیب سخنگو

نفر مهم بعدی در لیست نامزدها، محمدرضا داورزنی بود؛ معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان که در هفته های اخیر با حاشیه های زیادی همراه بوده است. پس از ثبت نام داورزنی در انتخابات والیبال و شایعه استعفای او از معاونت، سخنگوی وزارت ورزش توضیحاتی را ارائه کرد. در توضیحات مازیار ناظمی آمده است که داورزنی می تواند به عنوان نامزد در انتخابات ریاست والیبال حضور یابد و در صورتی که رای بیاورد، با توجه به اینکه نمی تواند همزمان دو شغل را داشته باشد، در این صورت یا به عنوان سرپرست معاونت قهرمانی ادامه فعالیت می دهد یا وزیر ورزش فرد دیگری را به عنوان معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان معین خواهد کرد.

داورزنی در هفته های گذشته در برخی مصاحبه هایش گفته بود که اگر در انتخابات فدراسیون والیبال ثبت نام کند، از پست معاونت وزارت ورزش کناره گیری می کند. او روز 23 مرداد و در حاشیه امضای سند همکاری فدراسیون دوومیدانی با حامی مالی بود که مطرح نمود: اگر بخواهم در انتخابات ثبت نام کنم باید از پست خود استعفا کنم. هنوز به جمع بندی قطعی در این خصوص نرسیده ام اما مطمئن باشید اگر بخواهم ثبت نام کنم از سمت خود استعفا خواهم داد.

حالا اما حرف های سخنگوی وزارت ورزش بیانگر موضع دیگری از این نهاد است. فردی که قرار بود پس از ثبت نام، از سمتش در وزارت ورزش استعفا کند، نه تنها تاکنون این کار را انجام نداده، بلکه حتی ممکن است هم رئیس فدراسیون شود و هم به عنوان سرپرست معاونت قهرمانی به کارش در هر دو بخش ادامه بدهد. گفته می شود این سناریو جدیدی است که طراحی شده؛ خدمت در دو جبهه از سوی محمدرضا داورزنی؛ هم به عنوان رئیس فدراسیون والیبال و هم به عنوان سرپرست معاونت قهرمانی.

قحط الرجال شده است؟

سوال مهمی که در اینجا پیش می آید، این است که آیا واقعاً هیچ نیروی توانمندی در ورزش کشور وجود ندارد که داورزنی هر دو پست را همزمان در اختیار داشته باشد؟ مگر در ورزش ایران قحط الرجال شده که داورزنی باید در صورت ریاست در فدراسیون والیبال، سرپرست معاونت قهرمانی هم بماند؟ اصلاً مگر قحط الرجال است که داورزنی دوباره می خواهد به والیبال برشود؟

مورد عجیب داورزنی؛ چرا بین او و خادم فرق وجود دارد؟

حاشیه ها و حرف و حدیث هایی که در روزها و هفته های اخیر پیرامون داورزنی مطرح شده، بی شباهت با شرایط چند ماه قبل امیررضا خادم در وزارت ورزش نیست. اواخر سال 97 عنوان شد که امیررضا خادم به عنوان معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان قصد ثبت نام و حضور در انتخابات فدراسیون کشتی را دارد. همان زمان فشار زیادی روی خادم آمد که او به واسطه ثبت نام در انتخابات کشتی، از پست خود در وزارتخانه جدا شود. همین شرایط رقم خورد، یعنی خادم 11 اسفند استعفا و چهار روز بعد در انتخابات کشتی ثبت نام کرد، هر چند صلاحیتش برای حضور در انتخابات تأیید نشد. در واقع خادم از اینجا رانده و از آنجا مانده شد.

حالا شرایطی مشابه برای داورزنی در والیبال شکل گرفته، با این تفاوت که وی هیچ استعفایی برای ثبت نام در انتخابات انجام نداده و بعید هم به نظر می رسد که این کار را کند. به راستی چه تفاوتی در این دو موضوع مشابه وجود دارد؟ چرا خادم استعفا کرد، اما داورزنی این کار را انجام نداد?

رقابت نابرابر نامزدهای فدراسیون والیبال با معاون وزیر

همانطور که عنوان شد، 12 نفر در انتخابات ریاست فدراسیون والیبال ثبت نام کردند که البته افشین داوری انصراف داد. در بین 11 نامزد دیگر نام یک معاون وزیر ورزش، یک مدیرکل وزارت ورزش و 9 نفر دیگر دیده می شود. در واقع این افراد باید در رقابتی نابرابر با داورزنی و همچنین سعادتمند به عنوان مدیرکل استعدادیابی شرکت کنند که بعید به نظر می رسد این 9 نفر توان مقابله با این شرایط داشته باشد. آیا در چنین شرایط وزارت ورزش قادر خواهد بود که عدالت را بین نامزدهای ریاست برقرار کند یا باید از حالا حضور داورزنی و با احتمال ضعیف تر سعادتمند را روی صندلی ریاست والیبال قطعی بدانیم؟

تایید صلاحیت، موضوعی مهم

اینکه صلاحیت داورزنی برای حضور در انتخابات فدراسیون والیبال تایید شود هم نکته مهمی است. او به دلیل مسائل مربوط به حضورش در فدراسیون والیبال به قوه قضاییه احضار شده بود و پرونده همچنان در حال رسیدگی است. شاید این موضوع سناریوی وزارت ورزش را تغییر دهد و داورزنی به جای حضور همزمان در دو پست، هر دو مسئولیت را از دست دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 391

به "سناریویی که وزارت ورزش برای فدراسیون والیبال نوشت و اظهار داشت، داورزنی هم رئیس شود، هم معاون وزارت ورزش بماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناریویی که وزارت ورزش برای فدراسیون والیبال نوشت و اظهار داشت، داورزنی هم رئیس شود، هم معاون وزارت ورزش بماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید