راه اندازی دبیرخانه ارتباط استانداری با دانشگاه ها در قم

به گزارش صبح مهریز، بهرام سرمست عصر چهارشنبه در نشست صمیمی با رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان قم که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار گردید، گفت: امروزه همه دغدغه توسعه و پیشرفت را دارند اما فاصله میان تئوری و عمل زیاد است.

راه اندازی دبیرخانه ارتباط استانداری با دانشگاه ها در قم

وی ادامه داد: دانشگاه ها با مراکز اجرایی و تصمیم گیری فاصله دارند و بی اعتمادی موجود بین تجربه و علم باعث شده که ما مسئولان خود را بی احتیاج از علم و استفاده از نظرات کارشناسی بدانیم.

استاندار قم با اشاره به اینکه مسئولان اجرایی اندکی هستند که خود را وامدار دانشگاه می دانند، گفت: دانشگاه ها نیز در انجام امور پژوهشی توجه کمتری به احتیاج جامعه دارند و تنها سنوات تحصیلی دانشجویان را پر می نمایند و بعد از انتها تحصیلات مسئولیتی در قبال آنان ندارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: صنعتگران دانشگاهیان را قبول ندارند و اگر میانگین تحصیلات صنعتگران و کارآفرینان را مطالعه کنیم با وجود اینکه بعضی از آنان از سطح تحصیلی پایینی برخوردار هستند، محاسبه گری بالاتری نسبت به دانشگاهیان دارند و ما نمی توانیم آن ها را در بخش صنعت قانع کردن کنیم.

گسست و شکاف میان مراکز اجرایی با مراکز دانشگاهی

سرمست با اشاره به اینکه گسست و شکاف بین مراکز اجرایی با مراکز دانشگاهی، دانشگاه ها و جامعه، دانشگاه و صنعت سه مسئله عمده استان است، توضیح داد: آنچه به بخش اجرایی مربوط می گردد قبول دارم و به آن اذعان داریم.

وی اعلام کرد: در همین دوره مدیریتی خود قول می دهم دبیرخانه ارتباط دانشگاه و استانداری را در نزدیک ترین فاصله با دفتر کار خود، راه اندازی کنم و این دبیرخانه زمان برگزاری نشست ها و جلسات تخصصی را معین می نماید.

استاندار قم ادامه داد: باید هیئت اندیشه ورز و یا مجمع مشورتی دانشگاهیان در استانداری تشکیل گردد و آیین نامه های جلسات معین گردد.

وی یکی از دلایل حل نشدن مسائل جامعه را پیچیدن نسخه قدیمی دانست و گفت: هنوز نتوانستیم مجرم یا بیمار بودن یک بیمار را معین کنیم و بنابراین احتیاج به یک راهبرد ساختار شکنانه داریم.

سرمست بیان کرد: سیاست های جذب دانشجو باید بر اساس احتیاجهای استان بوده و نباید هر دانشگاهی یک سیاست جزیره ای برای خودش در نظر بگیرد.

وی اضافه کرد: هریک از دستگاه های اجرایی یک اولویت برای خود معین نمایند و آن را به اساتید یا دانشگاه ها محول نمایند تا احتیاجهای استان را مورد مطالعه قرار دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 154

به "راه اندازی دبیرخانه ارتباط استانداری با دانشگاه ها در قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی دبیرخانه ارتباط استانداری با دانشگاه ها در قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید