درخواست کُردها از ارتش سوریه برای تقویت حضور در خطوط تماس با ترکیه

به گزارش صبح مهریز، پایگاه خبری وابسته به معارضان سوری از نشست محرمانه شبه نظامیان کُرد با افسران ارتش سوریه در فرودگاه نظامی الطبقه به منظور درخواست برای تقویت حضور در برابر نیروهای ترکیه اطلاع داد.

درخواست کُردها از ارتش سوریه برای تقویت حضور در خطوط تماس با ترکیه

به گزارش گروه بین الملل صبح مهریز، شورای نظامی شهر الطبقه در غرب استان الرقه، وابسته به گروه نیروهای دموکراتیک سوریه گفت فرماندهانی از این گروه با افسرانی از ارتش سوریه در فرودگاه نظامی الطبقه به منظور آنالیز تازه ترین تحولات منطقه دیداری محرمانه داشتند.

پایگاه خبری استپ نیوز متعلق به گروه های معارض سوری نوشت: فرماندهان شورای نظامی نیروهای دموکراتیک سوریه از افسران ارتش سوریه خواستند حضور خود را در مناطق خط تماس با ارتش ترکیه و گروهک مسلح موسوم به ارتش [آزاد] و گروه های مسلح مورد حمایت ترکیه در شمال استان رقه و به خصوص پیرامون منطقه عین عیسی و جاده بین المللی تقویت نمایند.

به گفته فرماندهان شورای نظامی الطبقه، افسران ارتش سوریه به آنها گفتند سعی خواهند کردند در مقطع پیش رو نیروها و تجهیزات نظامی بیش تری به مناطق شمالی الرقه ارسال نمایند.

پایگاه خبری استپ نیوز به نقل از خبرنگار خود در استان الرقه هم گزارش داد: شورای نظامی الرقه روز پنجشنبه تجهیزاتی نظامی به پیرامون منطقه عین عیسی در شمال الرقه فرستاده است و آسمان شهر تل ابیض و منطقه سلوک شاهد پرواز گسترده هواپیماهای شناسایی ارتش ترکیه است.

ارتش سوریه به منظور مقابله با تجاوز نظامی ترکیه در شمال سوریه در 24 مهر ماه گذشته وارد شهر الطبقه و فرودگاه نظامی آن در استان الرقه در شمال این کشور شد که واحدهایی از نیروهای کُرد در آن مستقر هستند.

ارتش سوریه در چارچوب توافق صورت گرفته تحت نظارت روسیه میان دولت سوریه و نیروهای دموکراتیک سریه (قسد) وارد الطبقه و فرودگاه نظامی آن شد که در نزدیکی سد فرات یکی از بزرگترین و مهم ترین سدهای سوریه واقع شده است.

ارتش سوریه این فرودگاه را در اگوست سال 2014 در نبرد با گروهک تروریستی داعش از دست داد.

ترکیه در 17 مهر ماه از شروع عملیات نظامی تحت عنوان چشمه صلح در شمال شرق سوریه اطلاع داد و حدود شش ساعت پس از آن نیروهای زمینی ارتش این کشور نیز وارد خاک سوریه شدند.

سوریه با محکوم کردن حمله ترکیه به مناطق کردنشین شمال کشورش اعلام نموده است که ارتش دمشق برای مقابله با هرگونه چالشی آماده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 11 فروردین 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 819

به "درخواست کُردها از ارتش سوریه برای تقویت حضور در خطوط تماس با ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست کُردها از ارتش سوریه برای تقویت حضور در خطوط تماس با ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید