درخواست توکل کرمان از دولت جدید سودان برای خروج از یمن

به گزارش صبح مهریز، فعال حقوق بشر یمنی و دارنده جایزه صلح نوبل، از نخست وزیر سودان خواست تا نیروهای کشورش را فورا از یمن خارج کند.

درخواست توکل کرمان از دولت جدید سودان برای خروج از یمن

به گزارش صبح مهریز، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، توکل کرمان، فعال حقوق بشر یمنی و برنده جایزه صلح نوبل، خطاب به عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان توضیح داد: من اعتماد گروه آزادی و تغییر در سودان به شما و جشن شهروندان این کشور برای انتخابتان به عنوان نخست وزیر را تبریک می گویم.

وی تاکید نمود: من اطمینان دارم که شخص مناسبی در جایگاهی مناسب انتصاب شده است. من و همراهانم و تمامی مردم یمن، موفقیت در ایفای مسئولیت خدمت رسانی به ملت سودان را برایتان آرزومندیم.

این فعال یمنی از حمدوک خواست تا فورا نیروهای سودانی را از یمن خارج کند.

توکل کرمان اظهار داشت: این جنگ شما نیست.تداوم مشارکتتان در جنگ، روابط محبت آمیز میان ملت سودان و یمن را از بین می برد.

وی همچنین گفت: سودان جدید سزاور این است که خود را از جنگی که موجب تفرقه و نفاق مردم و نابودی هویت ملی آن می گردد دور نگه دارد.

عبدالله حمدوک، نامزد قدرتمند ائتلاف آزادی و تغییر روز چهارشنبه به عنوان نخست وزیر جدید سودان در دوره انتقالی سوگند یاد کرد.

بنابر این گزارش، سودان از مارس 2015 در جنگ ائتلاف عربی تحت امر عربستان در یمن مشارکت دارد. سودان تعداد نیروهای شرکت کننده در این جنگ را اعلام ننموده است، اما پیشتر اعلام نموده بود که آماده اعزام شش هزار سرباز به یمن است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 405

به "درخواست توکل کرمان از دولت جدید سودان برای خروج از یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست توکل کرمان از دولت جدید سودان برای خروج از یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید