داوری آثار پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شروع شد

به گزارش صبح مهریز، داوری مرحله مقدماتی آثار راه یافته به بخش نهایی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، به دو صورت حضوری و مجازی شروع شد.

داوری آثار پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شروع شد

به گزارش ، داوری مرحله مقدماتی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پس از دریافت حدود 2 هزار و 500 اثر، به دو صورت حضوری و مجازی شروع شد.

در مرحله مقدماتی جشنواره پانزدهم حدود 2 هزار و 500 اثر در بخش های موسیقی دستگاهی، موسیقی کلاسیک، موسیقی نواحی، آفرینش در تکنوازی و آهنگسازی به جشنواره ارسال شده است که از این تعداد یک هزار و 120 اثر مربوط به بخش موسیقی دستگاهی، 410 اثر مربوط به بخش موسیقی کلاسیک، 770 اثر مربوط به بخش موسیقی نواحی، 60 اثر مربوط به بخش آفرینش در تکنوازی و 100 اثر مربوط به بخش آهنگسازی است.

با توجه به شیوع بیماری کرونا، سال جاری داوری ها به دو صورت حضوری و مجازی انجام می گردد که بخش حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی از روز گذشته در تالار رودکی با ساز سنتور شروع شده و روزهای آینده این تالار میزبان داوری دیگر بخش ها نظیر دف، تنبک، آواز، عود، قانون، ویلنسل، کنترباس، پیانو، ویولن و ویولا خواهد بود.

در بخش غیرحضوری هم داوران با تمهیداتی که ستاد برگزاری جشنواره در نظرگرفته است آثار را به صورت مجازی آنالیز می نمایند. بعد از اتمام داوری، اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی از سوی دبیرخانه پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان اعلام می گردد.

این نکته شایان ذکر است که کلیه آثار که به صورت فایل ویدئویی دریافت شده است، پس از احراز هویت و آنالیز مقدماتی به وسیله کارشناسان دبیرخانه، به صورت گمنام و کُدگذاری شده به فایل های صوتی تبدیل شده و به وسیله اعضای محترم هیئت داوران آنالیز و ارزیابی می گردد. این در حالی است که پس از اعلام نتایج مرحله مقدماتی، رپرتوار مرحله نهایی بخش موسیقی دستگاهی هم منتشر خواهد شد.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پاییز سال جاری در قالب یک رویداد مجازی به دبیری هومان اسعدی و مشارکت گسترده استادان موسیقی ایران با حمایت دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به وسیله انجمن موسیقی ایران و با همکاری بنیاد رودکی برگزار می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 شهریور 1400 بروزرسانی: 26 شهریور 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1811

به "داوری آثار پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوری آثار پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید