خبر ابطال آزمون ارتقا و گواهینامه سال 98 کذب است

به گزارش صبح مهریز، طبق انتشار خبری کذب در رسانه ها مبنی بر این که آزمون ارتقا و گواهینامه سال 98 باطل شده است، معاونت آموزشی وزارت بهداشت بیانیه ای صادر کرد.

خبر ابطال آزمون ارتقا و گواهینامه سال 98 کذب است

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، طبق انتشار خبری کذب در رسانه ها مبنی بر این که آزمون ارتقاء و گواهینامه سال 98 به دلیل تخلفات گسترده وزارت بهداشت و سنجش پزشکی و لو رفتن سوالات بر اساس حکم دیوان عدالت اداری و دستگاه قضایی باطل شده است و بر اساس آن نتیجه آزمون داوطلبان اعم از قبولین و مردودین همگی باطل خواهد شد. معاونت آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بیانیه ای صادر کرد.

بیانیه معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره فضاسازی های اخیر پیرامون آزمون گواهینامه دستیاران تخصصی؛ در روز های حساس کنونی که جمع زیادی از دستیاران خود را برای حضور در امتحان گواهی نامه و دانشنامه آماده می نمایند، پیامی در فضای مجازی پراکنده شده است که آرامش روانی آن ها را به هم می زند و صرفا برای حفظ ارامش این همکاران ساعی ضروری است به موارد زیر توجه گردد.

1- در سال گذشته همانند دوره های قبل اعتراضاتی از سوی تعدادی دستیار به امتحان وارد شد که بعد از آنالیز های گسترده، اعتراض آن ها وارد دانسته نشد. با توجه به قانع نشدن آنها، اعتراض به دیوان عدالت اداری واصل و آنالیز شروع شد که هنوز مراحل دادرسی انجام نشده است؛ لذا رای صادره که در فضا های مجازی منتشر شده است، رای اولیه ای است که چند ماه قبل صادر شده و پس از آن وزارت مستندات قوی را به دیوان ارایه نموده که قطعا در رای تجدید نظر تاثیرگذار خواهد بود.

2- مورد شکایت تعداد بسیار محدودی از دستیاران سال گذشته در یک رشته تخصصی بوده است و لذا ابطال کل امتحان نه توجیه قانونی دارد و نه امکان پذیر است چراکه دانش اموختگان در سطح کشور به فعالیت حرفه ای مشغول هستند و برگزاری امتحان مجدد از همه آن ها به لحاظ این که اعتراضی به آزمون خود نداشته اند موضوعیتی نخواهد داشت.

3- طرح موضوع در زمان حاضر و درست قبل از امتحان سال جاری، و منتشر نمودن متنی که مربوط به ماه ها قبل است قطعا یک بازی رسانه ای است و اهداف خاصی را دنبال می نماید.

بر این اساس توصیه اکید معاونت آموزشی به دستیاران، حفظ آرامش خاطر کامل و تمرکز بر آمادگی لازم برای شرکت در یک امتحان سالم و بی حاشیه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1227

به "خبر ابطال آزمون ارتقا و گواهینامه سال 98 کذب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر ابطال آزمون ارتقا و گواهینامه سال 98 کذب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید