خبرنگاران وزارت محیط زیست چین: شرایط هسته ای کشور کاملا با ثبات است

به گزارش صبح مهریز، پکن-خبرنگاران- به دنبال اتهام زنی آمریکا به چین در خصوص انفجارهای هسته ای، یک مقام وزارت محیط زیست و اکولوژی چین تاکید نمود که شرایط رادیو اکتیو و امنیت هسته ای این کشور کاملا با ثبات است.

خبرنگاران وزارت محیط زیست چین: شرایط هسته ای کشور کاملا با ثبات است

تارنمای چاینا ارگ روز پنجشنبه به نقل از گوا چینگجان رییس اداره نظارت بر امنیت تاسیسات هسته ای چین گزارش کرد که چین در زمینه فناوری و حفاظت از محیط زیست و توسعه راکتورهای برق هسته ای تحت استانداردهای دنیای عمل می نماید.

این اظهارات در شرایطی مطرح می گردد که دولت آمریکا از وجود پاره ای از انفجارها ناشی از آزمایش هسته ای در یک سایت اتمی چین در سال 2019 خبر داده اما مدرکی در این زمینه ارایه نکرده است.

مقام چینی گفت که چین دارای 47 واحد برق هسته ای استاندارد است و کیفیت 15 سایت در حال ساخت نیز تضمین شده است.

او اضافه نمود : تمامی 18 مرکز سوخت هسته ای در چین کارکردی ایمن دارند و گزارش ها نشان می دهد که شرایط 150 هزار منبع رادیو اکتیو و 200 هزار وسیله و قطعات مرتبط با رادیواکتیو معمول و در امنیت کامل است.

وی با اشاره به اینکه چین دومین دارنده واحدهای فراوری برق هسته ای در دنیا است ، گفت : نظارت و مدیریت بر تاسیسات هسته ای و راکتورها و منابع رادیواکتیو برای تضمین با ثبات و ایمن بودن کارکرد آنها افزایش می یابد.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 957

به "خبرنگاران وزارت محیط زیست چین: شرایط هسته ای کشور کاملا با ثبات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزارت محیط زیست چین: شرایط هسته ای کشور کاملا با ثبات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید