خبرنگاران مشارکت در مدرسه سازی به عموم جامعه تعمیم یابد

به گزارش صبح مهریز، تهران-خبرنگاران- وزیر آموزش و پرورش در ملاقات نوروزی از سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با تاکید بر اهمیت افزایش دایره مشارکت های مردمی در عرصه مدرسه سازی گفت: باید این موضوع را به عموم جامعه تعمیم یابد.

خبرنگاران مشارکت در مدرسه سازی به عموم جامعه تعمیم یابد

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در ملاقات نوروزی از سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و در جمع شورای معاونان و مدیران کل این سازمان ضمن تبریک سال نو و آرزوی تقویت امید، انگیزه و پیروزی برای مردم ایران گفت: یاد و خاطره مرحوم حیدری مدیرکل فقید نوسازی مدارس لرستان، مرحوم حسین علیمرادی خیر جوان و موسس خیریه دست کمک به دشتکمک و دیگر فعالان عرصه تعلیم و تربیت را گرامی می دارم.

وی ادامه داد: وجه مشترک همه ما مدیریت است و هر مدیری به دنبال عملکرد مناسب و دوره مدیریتی درخشانی است که برای دستیابی به این مهم توجه به چند شاخصه ضرورت دارد.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه باید به حل مساله توجه گردد، گفت: همیشه باید مسائل را بشناسیم و آن را در قالب مساله در آوریم تا رفع گردد، البته ارزیابی ها نشان می دهد در مواردی در این حیطه مشکل داریم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ارزیابی میزان تحقق اهداف برای هر مدیری ضرورت دارد، گفت: یک مدیر پیروز باید در ابتدای سال نقطه مطلوب را برای خود و مجموعه اش معین و برای تحقق آن برنامه ریزی کند چراکه هدفمندی موجب هم افزایی و نشاط می گردد.

حاجی میرزایی با تاکید بر اینکه برای داشتن مجموعه پویا باید هدفمند حرکت کنیم، بیان نمود: به عنوان مثال در نوسازی مدارس برای استاندارسازی سیستم گرمایشی و جمع آوری بخاری نفتی هدفگذاری شد که به نتیجه رسید و باز هم باید این رویه در فعالیت ها ادامه داشته باشد.

تاکید بر هدفگذاری برای تحقق هرچه بهتر مسئولیت های سازمانی

وی با اشاره به ماموریت های این سازمان و کوشش جهادی که تا به امروز از سوی مدیران این مجموعه برای تحقق وظایف و مسوولیت ها وجود داشته است، توضیح داد: سازمان نوسازی مدارس در حوزه فضا و تجهیزات، ایمن سازی، تعمیر و نگهداری مسئولیت هایی دارد که باید برای بهبود عملکرد در هر کدام از این مسئولیت ها هدفگذاری گردد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام جهش فراوری اظهار کرد: بر این اساس باید هر کس در حوزه وظایف خود به تحقق این هدف مهم اهتمام داشته باشد.

حاجی میرزایی با اشاره به فعالیت خیرین مدرسه ساز اظهار کرد: سیاست گذاری برای توسعه مشارکت ها در میان همه افراد جامعه باید مورد توجه قرار گیرد و باید برای تحقق این موضوع هدف گذاری کنیم تابه این ترتیب راه های بدیعی هم در این راستا بیابیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه باید دایره مشارکت های مردمی را غیر از رقم و عدد در حیطه ورود هرچه بیشتر افراد افزایش دهیم، گفت: فرهنگ عمومی و دینی ما به این چنین موضوعاتی توجه ویژه دارد بنابراین با توسعه مشارکت ها می توانیم جمعیت بیشتری را در این عرصه داشته باشیم.

حاجی میرزایی با تاکید بر اهمیت مسئولیت های اجتماعی گفت: در استان های مختلف کشور مجموعه های فعالی داریم که باید با آن ها وارد مذاکره شد؛ از طرفی مسئولیت اجتماعی وظیفه هر دستگاهی است و باید دین خود را بپردازند.

عملکرد قابل قبول نوسازی مدارس در بازسازی مناطق سیل زده

وزیر آموزش و پرورش سرعت تطبیق با شرایط جدید را از دیگر عوامل در پیروزیت مدیریت بیان کرد و گفت: در جریان مبارزه با کرونا شاهد تغییرات مثبت و منطبق با شرایط در آموزش و پرورش بودیم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه سال سختی را پشت سر گذاشتیم گفت: این سختی ها جوهره افراد و سازمان ها را آشکار می نماید و یکی از شاخصه های مدیریت را نمایانگر است که خوشبختانه سازمان نوسازی عملکرد قابل قبولی در این عرصه داشته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 897

به "خبرنگاران مشارکت در مدرسه سازی به عموم جامعه تعمیم یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مشارکت در مدرسه سازی به عموم جامعه تعمیم یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید