خبرنگاران سازمان ملل: 60 درصد از جمعیت سودان جنوبی با گرسنگی روبرو هستند

به گزارش صبح مهریز، تهران- خبرنگاران- دولت و آژانس های سازمان ملل هشدار می دهند که تقریباً 60 درصد از جمعیت سودان جنوبی تا اواسط سال آینده با گرسنگی شدید روبرو هستند.

خبرنگاران سازمان ملل: 60 درصد از جمعیت سودان جنوبی با گرسنگی روبرو هستند

به گزارش شنبه شب خبرنگاران از خبرگزاری فرانسه، دولت سودان و آژانس های سازمان ملل با اشاره به افزایش بحران در گزارش مشترک جدید اعلام کردند که 1.4 میلیون کودک در کشور آفریقای شرقی که درگیر جنگ است، از سو تغذیه حاد رنج می برند.

عیسی آروئای رئیس دفتر ملی آمار سودان جنوبی در آخرین ارزیابی گرسنگی در کشور گفت: شرایط امنیت غذایی و تغذیه خراب شده است.

وی با اشاره به همه گیری کرونا و بحران مالی، هجوم ملخ ها و ناکافی بودن یاری های بشردوستانه اضافه نمود: این (شرایط بد غذایی) به دلیل ناامنی است که منجر به جابجایی جمعیت، فراوری کم محصولات به دلیل بحران های آب و هوایی مانند سیل و خشکسالی شده است.

ارزیابی های مورد حمایت سازمان ملل از طبقه بندی فاز امنیت غذایی یکپارچه (IPC) استفاده می نمایند که سطح گرسنگی را از یک تا پنج درجه بندی می نماید.

طبق آخرین به روزرسانی، تخمین زده شده است که 5.8 میلیون نفر در سودان از دسامبر (دی) 2020 تا مارس (فروردین) 2021 با یک بحران ناامنی حاد غذایی در سطح سه روبرو شده اند.

پیش بینی می گردد این تعداد تا ماه جولای (مرداد) به 7.2 میلیون نفر برسد که بیش از 60 درصد جمعیت سودان را متشکل خواهد شد.

ماکنا واکر معاون مدیر برنامه غذای دنیا گفت: این بالاترین رقم از زمان استقلال سودان جنوبی در سال 2011 است.

شرایط بد تامین غذا در سودان در حالی منتشر می گردد که مردم سودان امروز شنبه در دومین سالگرد انقلاب 19 دسامبر(29 آذر) در خارطوم و سایر ایالت های این کشور با برگزاری تظاهراتی خواهان سرنگونی دولت انتقالی و تحقق اهداف انقلاب شدند.

معترضان شعار می دادند که انقلاب 19 دسامبر 2020 برای حل مسائل مالی به وقوع پیوست.

البشیر در آوریل گذشته (اواخر فروردین ماه 1398) پس از تظاهراتی که چند ماه طول کشید و چندین کشته نیز در پی داشت و در اعتراض به بیکاری و فساد برگزار می شد، از قدرت کنار زده شد.

اما نظامی ها به جای تن دادن به مطالبات معترضان از شروع یک حکومت دو ساله موقت به سرپرستی یک شورای نظامی خبر دادند و مقررات حکومت نظامی از جمله منع رفت وآمد را در این کشور برقرار کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1415

به "خبرنگاران سازمان ملل: 60 درصد از جمعیت سودان جنوبی با گرسنگی روبرو هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان ملل: 60 درصد از جمعیت سودان جنوبی با گرسنگی روبرو هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید