خبرنگاران دومین نفتکش ایرانی وارد منطقه ویژه مالی ونزوئلا شد

به گزارش صبح مهریز، تهران- خبرنگاران- رییس ستاد کل فرماندهی نیروهای مسلح ونزوئلا شامگاه سه شنبه از اسکورت نفتکش فارست ایران توسط جنگنده های اف 16 و سوخو 30 در آب های ونزوئلا اطلاع داد و از آن با عنوان اسکورت با شکوه یاد کرد.

خبرنگاران دومین نفتکش ایرانی وارد منطقه ویژه مالی ونزوئلا شد

جسوس سوائرز کوریو رییس ستاد کل فرماندهی نیروهای مسلح ونزوئلا به دنبال ورود دومین نفتکش حامل سوخت ایران به منطقه ویژه مالی ونزوئلا در پیامی توییتری نوشت: مطابق توافق نامه های دریایی و سنتی و به عنوان یک حرکت دوستی، ما شما را تحت حمایت اسکورت خود به بندر مقصد همراهی خواهیم کرد.

کوریو در توییت دیگری نوشت: همراهی کردن جنگنده های اف 16 و سوخو 30 بخشی از یک رویداد تاریخی در هنگام اسکورت کشتی فارست دومین نفت کش جمهوری اسلامی ایران تا رسیدن به بندر ایمن است.

رییس ستاد کل فرماندهی نیروهای مسلح ونزوئلا با تشکر از یاری های بشردوستانه ایران در پیامی دیگر نوشت: آن ها (ایران) همواره حمایت و پشتیبانی مردم (ونزوئلا) و نیروهای مسلح ونزوئلا را خواهند داشت.

پادرینو لوپز وزیر دفاع ونزوئلا نیز روز سه شنبه گفت، نیروهای مسلح این کشور (FANB) در آب های سرزمینی خود از نفتکش های حامل سوخت ایران محافظت خواهند کرد.

ولادیمیر پادرینو لوپز اضافه کرد: همانند نفت کش اول، امنیت چهار کشتی دیگر حامل سوخت ایران به محض ورود به منطقه ویژه مالی ونزوئلا تامین خواهد شد.

به گفته وزیر دفاع ونزوئلا، (محافظت از نفت کش ها) در دستور کار واقع شده است و ما با آغوش باز از آن ها استقبال خواهیم کرد.

پادرینو لوپز با اشاره به ورود نفت کش فورچون به عنوان نخستین نفت کش حامل سوخت ایران به ونزوئلا، آن را به عنوان یک عمل برادرانه میان دو ملت خواند.

وی توضیح داد، استقبال و حفاظت از تانکرهای ایران برای قدردانی از کار آن ها است.

به دنبال پهلو دریافت اولین نفت کش ایران در پالایشگاه ال پالیتو نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا ضمن تشکر از حمایت های ایران، تاکید نمود: کاراکاس و تهران هر دو خواستار صلح هستند. ما حق داریم آزادانه تجارت کنیم.

وی ایران و ونزوئلا را دارای مردمانی انقلابی نامید که هرگز در برابر آمریکا به زانو در نخواهند آمد.

پنج کشتی به نام های فورچون ، فارست ، فاکسون ، پتونیا و کلاول حامل سوخت ایران، راهی ونزوئلا شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1048

به "خبرنگاران دومین نفتکش ایرانی وارد منطقه ویژه مالی ونزوئلا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دومین نفتکش ایرانی وارد منطقه ویژه مالی ونزوئلا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید