خبرنگاران خرید 495 میلیارد ریال اوراق دولتی توسط بانک مرکزی

به گزارش صبح مهریز، تهران - خبرنگاران - بانک مرکزی در چارچوب عملیات بازار باز و در مهلت مشخص شده از طریق سامانه بازار بین بانکی در این هفته، اوراق پیشنهادی مربوط به دو سفارش از میان چهار سفارش دریافت شده را به ارزش 495 میلیارد ریال خریداری کرد.

خبرنگاران خرید 495 میلیارد ریال اوراق دولتی توسط بانک مرکزی

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، پیرو اطلاعیه روز دوشنبه (21 مهرماه) در خصوص موضع بانک مرکزی در عملیات بازار باز، این بانک در مهلت تعیین شده از طریق سامانه بازار بین بانکی چهار سفارش فروش اوراق بدهی دولتی از طرف دو بانک دریافت کرد.

با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از کمبود نقدینگی در بازار بین بانکی و همچنین فاصله دریافت نرخ سود موزون بازار از نرخ سود هدف، بانک مرکزی اوراق پیشنهادی مربوط به دو سفارش را به ارزش 495 میلیارد ریال خریداری کرد، معاملات مربوط به این عملیات توسط کارگزاری بانک مرکزی در روز چهارشنبه (23 مهرماه) انجام شد.

گفتنی است، بانک مرکزی در چارچوب مدیریت نقدینگی مورد نیاز بازار بین بانکی ریالی، عملیات بازار باز را به صورت هفتگی اجرا می کند. موضع این بانک (خرید یا فروش اوراق بدهی دولتی) بر اساس پیش بینی شرایط نقدینگی در بازار بین بانکی و با هدف کاهش نوسانات نرخ بازار بین بانکی حول نرخ هدف، از طریق انتشار اطلاعیه در سامانه بازار بین بانکی اعلام خواهد شد. متعاقب اطلاعیه مزبور، بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی می توانند در راستای مدیریت نقدینگی خود در بازار بین بانکی، نسبت به ارسال سفارش ها تا مهلت تعیین شده از طریق سامانه بازار بین بانکی اقدام کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1270

به "خبرنگاران خرید 495 میلیارد ریال اوراق دولتی توسط بانک مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خرید 495 میلیارد ریال اوراق دولتی توسط بانک مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید