خبرنگاران آمریکا صدور ویزا برای مقام های حزب کمونیست چین را محدود کرد

به گزارش صبح مهریز، تهران- خبرنگاران- مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا گفت که واشنگتن در ارتباط با تحولات هنگ کنگ، صدور ویزا برای مقام های حزب کمونیست چین را محدود می نماید.

خبرنگاران آمریکا صدور ویزا برای مقام های حزب کمونیست چین را محدود کرد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش آدینه شب رویترز، این محدودیت ها در حالی اعلام شده است که مجلس چین قرار است قانون امنیتی جدیدی را در خصوص هنک کنگ به اجرا در آورد.

پمپئو مدعی شد که این محدودیت های جدید در خصوص آن دسته از مقام های فعلی و سابق حزب کمونیست چین اعمال می گردد که به نظر می رسد مسؤول تضعیف خودمختاری بالای هنگ کنگ هستند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ماه گذشته در واکنش به قانون امنیتی چین خاطرنشان کرد که روابط ویژه مالی واشنگتن با هنگ کنگ لغو خواهد شد.

رویترز نوشت: همزمان با کوشش ترامپ برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر، لفاظی های آمریکا علیه چین شدت گرفته است.

سنای آمریکا روز پنجشنبه لایحه ای را تصویب کرد که افراد و شرکت هایی را که از مواضع چین در قبال هنگ کنگ حمایت می نمایند، تحریم خواهد نمود.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، بر اساس مفاد قانون جدید چین، پکن یک کمیسیون جدید ایجاد می نماید و یک مشاور نیز برای آن در نظر می گیرد و رهبری هنگ کنگ هم باید برای رسیدگی به موارد تخلف، قضاتی را معین کند.

به هنگ کنگ اعلام شده است که باید مدیریت و نظارت بر مدارس و دیگر بخش های اجتماعی مرتبط با امنیت ملی را تقویت نموده و یک کمیسیون برای حراست از امنیت ملی ایجاد کند.

همچنین در این لایحه و جزییات آن آمده است که یک نهاد دولتی برای تجزیه و تحلیل وضع امنیتی هنگ کنگ، نظارت، مشارکت و همکاری با دیگر نهادها و جمع آوری اطلاعات ایجاد می گردد و ارگان های دولت چین باید از مقررات هنگ کنگ در این زمینه تبعیت نمایند و حقوق بشر نیز باید مورد توجه قرار گیرد و قضات به آن توجه جدی مبذول دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1100

به "خبرنگاران آمریکا صدور ویزا برای مقام های حزب کمونیست چین را محدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا صدور ویزا برای مقام های حزب کمونیست چین را محدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید