حمله باج افزاری سیستم تست کرونا را در ایرلند مختل کرد

به گزارش صبح مهریز، یک حمله باج افزاری به اپراتور سیستم سرویس های بهداشتی در ایرلند سبب شده خدمات تشخیص کووید19، تست این بیماری و همچنین سرویس های رادیولوژی بیمارستان های این کشور مختل گردد.

حمله باج افزاری سیستم تست کرونا را در ایرلند مختل کرد

اپراتور سرویس بهداشت ایرلند تمام سیستم IT خود را تعطیل نموده تا آن را در مقابل یک حمله بزرگ باج افزاری محافظت کند. این حمله سایبری سرویس های تشخیص ابتلاء به کووید 19 را از کار انداخته و فرایند تست این بیماری را مختل نموده و بیمارستان ها مجبور به لغو وقت های ویزیت بسیاری از بیماران شده اند.

یک گروه جرایم سایبری بین المللی این حمله را انجام داده است. این درحالی است که برنامه واکسیناسیون کووید 19 ایرلند به طور مستقیم تحت تأثیر حمله سایبری قرار نگرفته، اما سیستم های IT تمام بخش های دیگر سرویس بهداشت ملی و محلی این کشور از کار افتاده اند.

مایکل مارتین نخست وزیر ایرلند در این باره گفت: ما هیچ گونه باجی پرداخت نمی کنیم.

به گفته مقامات حمله باج افزاری مذکور بسیار پیشرفته است. آنها به عنوان یک اقدام احتیاطی شبکه رایانه را تعطیل کردند. این حمله بیشتر روی اطلاعات ذخیره شده در سرورهای مرکزی تأثیر داشته و هنوز معین نیست اطلاعات بیماران به خطر افتاده یا خیر. به غیر از سرویس های رادیولوژی بقیه تجهیزات بیمارستان ها نیز تحت تأثیر حمله قرار نگرفته اند.

طی حملات باج افزاری، رایانه ها به یک بدافزار مبتلا می شوند و دسترسی به سیستم قطع می گردد و مجرمان برای احیای فعالیت شبکه رایانه باج می خواهند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1660

به "حمله باج افزاری سیستم تست کرونا را در ایرلند مختل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله باج افزاری سیستم تست کرونا را در ایرلند مختل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید