ثبت واکسن کرونا ساخت روسیه؛ بزودی

به گزارش صبح مهریز، وزیر بهداشت روسیه اعلام نمود که واکسن کرونا ساخت این کشور برای پیشگیری از ابتلای مردم به این ویروس همه گیر به زودی ثبت می گردد تا به صورت رسمی در اختیار عموم قرار بگیرد.

ثبت واکسن کرونا ساخت روسیه؛ بزودی

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخاییل موراشکو در جمع خبرنگاران گفت: ثبت نخستین واکسن کرونا فراوری شده در روسیه قرار است در ماه اوت (ماه آینده میلادی) انجام بگیرد.

وی اظهار داشت: آزمایش واکسن ساخته شده در پژوهشگاه اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گمالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه، نتایج خوبی داشته است.

لازم به ذکر است روسیه تا به امروز چندین واکسن کرونا ساخته و آزمایش بالینی یکی از واکسن ها به سرانجام رسیده و نخستین گروه از داوطلبان روس شامل 18 نفر که واکسن کرونا به آن ها تزریق شده بود روز پنجشنبه از بیمارستان دانشگاه سیچینوای مسکو مرخص شدند.

وزیر بهداشت روسیه اظهار داشت که مرحله سوم تحقیقات درباره واکسن کرونا ممکن است به موازات شروع فراوری انبوه آن شروع گردد و در همین حال جمع آوری اطلاعات در خصوص تاثیر واکسن ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص ساخت واکسن دیگر کرونا در مرکز پژوهشی وکتور در نووسیبیرسک توضیح داد: کار کارشناسی در این زمینه جریان دارد و ممکن است پس از دو هفته مجوز برای شروع مراحل آزمایش بالینی این واکسن صادر گردد.

در همین حال نخست وزیر قزاقستان ابراز امیدواری کرد که کشورش از نخستین کشور هایی باشد که واکسن کرونا را از روسیه خریداری می نماید.

به گزارش تاس، اسکر مامین گفت که قزاقستان آزمایش واکسن های کرونا در روسیه را زیر نظر دارد و در صورت شروع فراوری انبوه امیدوار است که جزو نخستین خریداران این واکسن باشد.

وی از روسیه بخاطر ارسال داروی ضدکرونا و ماسک و وسایل دفاع دربرابر کرونا قدردانی کرد.

روسیه هفته گذشته 10 هزار بسته داروی آویفاویر در قالب محموله ای به قزاقستان ارسال کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1137

به "ثبت واکسن کرونا ساخت روسیه؛ بزودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت واکسن کرونا ساخت روسیه؛ بزودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید