تجدید چاپ دو رمان از مجموعه ادبیات کلاسیک دنیا

به گزارش صبح مهریز، به گزارش خبرنگاران چاپ چهارم رمان گرسنه اثر کنوت هامسون ترجمه غلامعلی سیار و همچنین چاپ پنجم کارخانه مطلق سازی اثر کارل چاپک با ترجمه حسن قائمیان و مقدمه صادق راهنمایی به تازگی توسط انتشارات علمی و فرهنگی تجدید چاپ شد.

تجدید چاپ دو رمان از مجموعه ادبیات کلاسیک دنیا

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ حرفه ای از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

در پشت جلد کارخانه مطلق سازی آمده است: کارخانه مطلق سازی در زمره آثار کلاسیک علمی - تخیلی است که روایتگر اختراع دستگاهی ست که ماده تجزیه می نماید و آن را به نیرویی فناناپذیر در هستی تبدیل می نماید. در اثر تجزیه ماده مطلق آزاد می شود؛ نیرویی فوق بشری، ابدی و زوال ناپذیر که در دنیای مالی، اخلاقی و انسانی پیامدهایی اعم از ناخوشی های درونی، شورش و عصیان به بار می آورد و به عظیم ترین جنگ ها منجر می شود. در مقدمه صادق راهنمایی بر فارسی این اثر درباره رمان یاد شده آمده است که رمان کارخانه مطلق سازی نیز در ردیف آثار خیالی چاپک قرار می گیرد و تمام مشخصات او را از خیال بافی افسارگسیخته علمی و جد و هزل به هم آمیخته گرفته تا اندک بینی افکار شاعرانه، گوشه و کنایه تلخ و مهر و دلبستگی نویسنده را برای مردم معمولی به خوبی آشکار می سازد. موضوع انتخاب شده بکر و با شیوه بسیار تازه و گیرنده ای پرورانیده شده است. این اثر در 192 صفحه با قیمت 30 هزارتومان عرضه شده است.

همچنین از همین مجموعه ادبیات کلاسیک دنیا کتاب گرسنه اثر کنوت هامسون ترجمه غلامعلی سیار تجدید چاپ شده است. در پشت جلد اثر آمده، نام این کتاب خود بهترین معرف آن است. جوانی پاکباز و بلند نظر در شهری عظیم، میان مردمی بی اعتنا، سرگردان و با فقر و گرسنگی دست به گریبان است. روزهای متمادی گرسنگی می ­کشد و در جست­وجوی کار می­دود، ولی به هرکه روی می­آورد جز بی اعتنایی و خشونت چیزی نمی­ بیند. جذبه و لطف کتاب در این است که این داستان، شاید بی کم و کاست، توضیح حال خود نویسنده است. در طول کتاب شدیدترین عواطف بشری به بهترین وجه تشریح شده است. گرسنه باب جدیدی در هنر داستان­نویسی نروژ گشوده و در خارج از این کشور نیز شهرت بسیاری یافته است.

گرسنه از آثار مهم ادبیات دنیا است و این اثر در ژانری روانکاوانه خلق شده است و در فرانتس کافکا نیز از این روایت اثر پذیرفته است. این کتاب در 187 صفحه با قیمت 30 هزار تومان عرضه شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1249

به "تجدید چاپ دو رمان از مجموعه ادبیات کلاسیک دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجدید چاپ دو رمان از مجموعه ادبیات کلاسیک دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید