تاثیر بعضی دهان شویه ها در از بین بردن ویروس کرونا

به گزارش صبح مهریز، تهران (پانا) - نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که استفاده از بعضی انواع دهان شویه می تواند ظرف 30 ثانیه کروناویروس را در شرایط آزمایشگاهی از بین ببرد.

تاثیر بعضی دهان شویه ها در از بین بردن ویروس کرونا

به گزارش ایسنا، در این آنالیز آزمایشگاهی معین شد که استفاده از دهان شویه می تواند عامل بیماری کووید-19 را ظرف 30 ثانیه از بین ببرد. هرچند انجام مطالعات بیشتر در این زمینه و در شرایط خارج از آزمایشگاه برای تایید اثربخشی آن ضروریست.

در این مطالعه این موضوع مورد آنالیز نهاده شد که آیا استفاده از دهان شویه می تواند سطح کروناویروس را در بزاق بیمار کاهش دهد.

متخصصان علوم پزشکی دانشگاه کاردیف در ولز در آنالیز های خود دریافتند که در نتایج آزمایشات مربوط به استفاده از دهان شویه های حاوی 0.07 درصد از ماده تشکیل دهنده کلرید ستیل پیریدینیم (CPC) نشانه امیدوارکننده ای از کاهش خطر ابتلا به بیماری کووید-19 مشاهده شده است.

یافته های بدست آمده تایید کننده مطالعه دیگری است که نشان می دهد مصرف دهان شویه های حاوی CPC در کاهش میزان کروناویروس موثر است.

به گزارش اسکای نیوز، در این آنالیز آزمایشگاهی محققان شرایطی مشابه با نازوفارنکس و دهانه حلق فرد ایجاد کردند. این آزمایش بالینی که در مدت 12 هفته انجام گرفت به معین اثر دهان شویه در کاهش بار کروناویروس در بزاق بیماران یاری می نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1339

به "تاثیر بعضی دهان شویه ها در از بین بردن ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر بعضی دهان شویه ها در از بین بردن ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید