باید با مسکن هایی مثل طرح تابستانه کتاب دوران کرونا را بگذرانیم

به گزارش صبح مهریز بعد از اعلام لغو نمایشگاه بین المللی کتاب تهران یکی از برنامه های حمایتی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد از ناشران و کتاب فروشان برگزاری دو طرح فصلی کتاب با افزایش اعتبار نسبت به دوره های قبل و تسویه حساب زودهنگام با کتاب فروشی ها عنوان شد.

باید با مسکن هایی مثل طرح تابستانه کتاب دوران کرونا را بگذرانیم

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به همین دلیل طرح تابستانه آغاز شد و حالا سه روز از اجرای طرح تابستانه کتاب 99 با شعار کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم می گذرد.

آغاز طرح تابستانه کتاب و رونق نسبی بازار کتاب

میثم رشیدی مهرآبادی، مدیر کتاب فروشی به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) در تبادل نظر با خبرنگار خبرگزاری آنا درباره برگزاری این دوره از طرح فصلی کتاب گفت: روزهای اخیر و در موج دوم شیوع کرونا خیابان انقلاب و اساساً راسته کتاب فروشی های این خیابان از نظر حضور و تردد مردم بسیار کم رنگ شده و این به دلیل رعایت مردم برای مبارزه با ویروس کرونا است. این حضور کم مردم روی فروش کتاب بسیار تاثیرگذار بوده است.

وی با اشاره به اینکه ما امید داشتیم که با فروکش کردن موج ویروس کرونا دوباره به کتاب فروشی ها و بازار کتاب رونق برگردد اما کاملا این گونه نشد؛ اظهار کرد: آغاز طرح تابستانه کتاب و پایین آمدن جان باختگان ناشی از کرونا یک رونق نسبی را در این چند روز رقم زده است که هم به صورت حضوری و آنلاین خرید می نمایند.

هیچ برنامه ای جای نمایشگاه کتاب را نمی گیرد

مدیر کتاب فروشی به نشر با اشاره به لغو برگزاری نمایشگاه کتاب سال 1399 ابراز کرد: صدمه ای را که لغو نمایشگاه کتاب تهران به ناشران زد هیچ اقدام دیگری نمی تواند جبران کند. اما همین که وزارت ارشاد و تشکیلات مرتبط با کتاب در این وزراتخانه یاری نمایند تا ناشران بتوانند این بحران را راحت تر بگذرانند، امیدوارنماینده است. اگر کوشش های وزارت ارشاد مبتنی بر قول و قرارهایی که اعلام نموده است پیش برود بسیار امیدوارنماینده است.

رشیدی مهرآبادی اعلام کرد: در همین چند وقت اخیر ما با افزایش قیمت چندباره کاغذ روبه رو بودیم و این معضل برای ناشران آزاردهنده است. حل مشکل کاغذ به تنهایی می تواند خیلی از کمبودها را جبران کند. حل این مشکل خیلی به منابع اقتصادی هم احتیاج ندارد و به سیاست گذاری ها و تغییر در ریل گذاری ها مربوط می گردد. درعین حال می تواند به پایین آمدن دغدغه های ناشران، انتشار بیشتر و کاهش قیمت کتاب منجر گردد و در این ایام به اوضاع کتاب یاری کند.

برنامه های حمایتی وزارت ارشاد مسکنی برای عبور از بحران کرونا

وی در سرانجام با تأکید بر اینکه همه این اقدامات نمی تواند جای خالی نمایشگاه کتاب را بگیرد، گفت: امیدواریم طرح های فصلی و باقی برنامه های حمایتی وزارت ارشاد به خوبی پیش برود؛ چاره ای نیست و باید با همین مسکن ها این دوران را بگذرانیم و کوشش کنیم تبعات منفی کرونا بر بازار کتاب کمتر گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1076

به "باید با مسکن هایی مثل طرح تابستانه کتاب دوران کرونا را بگذرانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید با مسکن هایی مثل طرح تابستانه کتاب دوران کرونا را بگذرانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید