اینترنت در روز کنکور قطع خواهد شد؟

به گزارش صبح مهریز، ایسنا نوشت: معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت اگر خواسته ها برآورده نشد و نگرانی برای آزمون ایجاد شد مجبوریم اینترنت را قطع کنیم.

اینترنت در روز کنکور قطع خواهد شد؟

در نشستی که صبح امروز برای تبیین ابعاد اجرایی و حفاظتی برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری 1402 برگزار گشت، سید مجید میراحمدی گفت: در موضوع قطع اینترنت در آزمون سراسری مسئولان بر این باور هستند که سلامت آزمون حق افراد ذی نفع است. اما از طرفی استفاده از هم اینترنت حق سایر مردم است، در واقع باید با توجه به اهم و مهم بودن موضوعات، انتخاب کرد. اگر خواسته ها برآورده نشد و نگرانی برای آزمون ایجاد شد مجبوریم اینترنت را قطع کنیم.

او در ادامه با اشاره به اهمیت کنکور سراسری برای دانش آموزان، اولیا و بستگان آن ها بر اهمیت کیفیت، سلامت و نظم در آزمون سراسری تأکید کرد. به گفته او برگزاری آزمون با امنیت، سلامت، کیفیت و استانداردهای لازم نشانه کارآمدی، توانمندی، اقتدار امنیتی و انتظامی کشور است: بنابراین اینکه همه دستگاه های مسئول خود را در این امر برای کمک به سازمان سنجش و وزارت علوم موظف می دانند به دلیل همین اهمیت است.

میراحمدی اشاره کرد که وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش برای تأمین امنیت کنکور درخواست کمک کرده اند تا دستورالعملی در شورای امنیت کشور در این زمینه مصوب و تکلیفی در همه دستگاه ها برای متکفل موضوع تعیین شود: این موضوع مورد استقبال وزیر کشور قرار گرفت و دستورالعمل جانبی تهیه و تکلیف دستگاه ها تعیین شد.

به گفته او سال قبل هم دستورالعملی در این زمینه تهیه شد و یکی از سالم ترین آزمون ها تجربه شد: و این برای همه ما جای خوشحالی است. البته به این موضوع بسنده نشد و متناسب با تحولات و تغییرات در فرایند حفاظت از آزمون نیز تغییراتی ایجاد کردیم.

معاون انتظامی امنیتی وزیر کشور در ادامه گفت تأمین امنیت آزمون مسئله ای نیست که ساده از آن عبور کنیم و دراین مورد خواسته های مسئولان سنجش برای اینکه چه اقدامات مکملی تضمین کننده سلامت و امنیت باشد را بررسی می کنیم: از جمله مواردی که این روزها به آن پرداخته شده قطع یا عدم قطع اینترنت است. برای ما حقوق داوطلبان و خانواده آن ها مهم است و ما خود را مکلف و موظف می دانیم که از این حقوق پاسداری کنیم و با همین نگاه آنچه لازم است را انجام می دهیم.

وزیر ارتباطات سوم خرداد اعلام کرده بود سیاست وزارتخانه این است که اینترنت را برای هیچ کاری قطع نکند، اما: البته ما تصمیم گیر نیستیم، شوراهای مرتبط هستند که در این خصوص تصمیم می گیرند.

پیش از این زمانی که در مرحله اول آزمون سراسری 1402 اینترنت همراه قطع شد، بسکمک از کسب وکارها دچار مشکل شدند. گزارش های بسکمک از مردم در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نتوانسته بودند در ساعت های قطعی اینترنت از دستگاه های پوز فروشگاه ها استفاده کنند و در صف خرید معطل ماندند.

نانوایی هایی که مدت ها بود فقط به صورت کارت پول دریافت می کردند، در آن روز پول نقد گرفتند. این موضوع با توجه به اینکه دستگاه های عابربانک کمتر پول نقد ارائه می دهند برای بسکمک مشکل ساز شد.

همچنین برخلاف وعده ها که اینترنت همراه فقط در مناطقی که نزدیک به حوزه امتحانی باشد قطع می شوند، کاربران در مناطقی با فاصله زیاد از حوزه های امتحانی مثل فرودگاه امام هم با مشکل قطعی روبرو شدند.

وزارت ارتباطات هنوز به اظهارات امروز رئیس سازمان سنجش و معاون انتظامی امنیتی وزیر کشور درباره قطعی اینترنت در زمان کنکور واکنشی نشان نداده است.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 خرداد 1402 بروزرسانی: 10 خرداد 1402 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2266

به "اینترنت در روز کنکور قطع خواهد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت در روز کنکور قطع خواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید