ایجاد 2500 طرح اشتغال برکت در حوزه آزادکاری

به گزارش صبح مهریز، خبرگزاری خبرنگاران- تا انتها سال جاری 2 هزار و 500 طرح اشتغال بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه آزادکاری (فریلنسینگ) به بهره برداری می رسد.

ایجاد 2500 طرح اشتغال برکت در حوزه آزادکاری

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مراسم شروع رویداد ملی برکتینو و بهره برداری از 400 طرح اشتغال برکت در حوزه آزادکاری (فریلنسینگ) در سراسر کشور برگزار گردید.

مدیرعامل بنیاد برکت در این مراسم با اشاره به رویداد ملی برکتینو گفت: ایجاد 2 هزار و 500 طرح اشتغال در قالب این رویداد و به وسیله آزادکاری تا خاتمه امسال در دستور کار است.

محمد ترکمانه اضافه نمود: هدف از برگزاری رویداد ملی برکتینو ایجاد ظرفیت های مناسب برای ایجاد اشتغال در حوزه آزادکاری است.بعلاوه در قالب این رویداد، از شرکت های فعال و واسط در این حوزه حمایت می گردد.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، جامعه مخاطبان هدف رویداد ملی برکتینو افراد تحصیل نموده و دانشگاهی با مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط در منطقه ها روستایی و محروم کشور هستند.

ترکمانه شرح داد: آزادکاری یک سبک نوین اشتغال است که در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه مورد استقبال واقع شده و بسیاری از افراد از این طریق درآمدزایی می کنند. رویکرد نو بنیاد برکت به تبعیت از سیاست های ستاد اجرایی فرمان امام، تمرکز بر حوزه های دانش بنیان و فن آورانه و سرمایه گذاری در علوم نو است.

وی گفت: 200 رسته شغلی در حوزه آزادکاری وجود دارد که از جمله شاخص ترین آن ها می توان به طراحی، برنامه نویسی، ترجمه، فراوری محتوا، ساخت انیمیشن و عکاسی اشاره نمود.

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: تا به امروز 400 طرح اشتغال در حوزه آزادکاری در 93 روستا و 69 شهر ایجاد شده است که تا خاتمه امسال به 2 هزار و 500 طرح خواهد رسید. بعلاوه برنامه ریزی شده تا در سال آینده هم 5 هزار طرح دیگر در این حوزه راه اندازی گردد.

ترکمانه یادآور شد: این طرح ها از این نظر حائز اهمیت هستند که در روستاهای سراسر کشور اجرا شده اند و بسیاری از کارآفرینان توانسته اند پروژه های بین المللی را جذب کنند.

وی در تشریح جزئیات رویداد ملی برکتینو بیان نمود: با برگزاری شش پیش رویداد، افراد مستعد شناسایی و فرآیند آموزش برای آنها شروع شده است.شرکت کنندگان در رویداد برکتینو در این مرحله، مهارت هایی همانند چگونگی مذاکره و جذب پروژه را می آموزند.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: شرکت کنندگان در رویداد ملی برکتینو پس از طی دوره های آموزشی، از تسهیلات اشتغال زایی بنیاد برخوردار شده و مشغول به کار می شوند.

ترکمانه درباره نحوه پشتیبانی بنیاد برکت از کارآفرینان حوزه آزادکاری توضیح داد: بنیاد علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی نو و ارائه مشاوره، اقدام به وصل این کارآفرینان به بازارهای بین المللی می نماید.

وی گفت: رویداد ملی برکتینو در دو سطح برگزار می گردد و افراد منتخب، بستگی به توانایی و استعدادشان در سطوح داخلی و بین المللی مشغول به کار می شوند.کارآفرینان فعال در سطح بین المللی می توانند از خارج کشور نیز سفارش دریافت کنند و پروژه های ارزی را جذب کنند.

مدیرعامل بنیاد برکت آزادکاری را یک فرصت نو برای فعال کردن نیروهای غیبرطرفال کشور خواند و تاکید نمود: به وسیله آزادکاری می توان نیروهای غیبرطرفال و به خصوص زنان را فعال کرد که باعث ایجاد ارزش اضافه نموده قابل توجه در کشور می گردد.

ترکمانه یادآور شد: با توجه به دغدغه رهبر معظم انقلاب می توان نهضت فراوری محتوا را به وسیله آزادکاری در کشور شکل داد. بعلاوه باید به آزادکاری به عنوان یک اشتغال پایدار نگاه گردد.

وی با اشاره به نقش تسهیل گرانه و شتاب دهنده بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت درصدد برطرف مسائل فعالان حوزه آزادکاری است و اقداماتی را برای بیمه شدن این افراد و یاری به بستن قرارداد کاری با نهادها و سازمان ها انجام داده است. بعلاوه بخشی از کارهای بنیاد در حوزه آی تی به این آزادکارها محول می گردد.

لازم به ذکر است، در این مراسم و به وسیله ارتباط مستقیم ویدیوکنفرانسی با استان های فارس و کرمانشاه، طرح های اشتغال بنیاد برکت در حوزه آزادکاری (فریلنسینگ) در این دو استان به بهره برداری رسید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 خرداد 1401 بروزرسانی: 29 خرداد 1401 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2085

به "ایجاد 2500 طرح اشتغال برکت در حوزه آزادکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد 2500 طرح اشتغال برکت در حوزه آزادکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید