اوباما: دشمنان آمریکا شاهد ضعیف شدن ما بوده اند

به گزارش صبح مهریز، رئیس جمهور پیشین آمریکا هشدار داده است که رقبای جهانی ایالات متحده به دقت تحولات مربوط به انتقال جنجالی قدرت ریاست جمهوری را دنبال می نمایند.

اوباما: دشمنان آمریکا شاهد ضعیف شدن ما بوده اند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه سی بی اس گفت: رقبای دنیای ایالات متحده به دقت و از نزدیک در حال مشاهده انتقال جنجالی قدرت ریاست جمهوری و عدم پذیرش شکست از سوی دونالد ترامپ در انتخابات در برابر جو بایدن هستند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

اوباما اضافه نمود: تصور می کنم دشمنان ما دیده اند که ما ضعیف شده ایم. این تنها به خاطر تبعات این انتخابات نبوده بلکه به خاطر اقدامات اجرا شده طی سال های اخیر است.

اوباما هشدار داد: کشورهایی مثل روسیه و چین از این فرصت برای ضربه زدن به آمریکا و سوء استفاده از شرایط فعلی بهره خواهند برد.

اوباما که تا هفته های پایانی رقابت های انتخاباتی 2020 از انتقاد صریح و مستقیم علیه ترامپ خودداری نموده بود، گفت: من ترامپ را به خاطر اختلافات و دو دستگی های شدید سیاسی سرزنش نمی کنم ولی او را تسریع کننده شرایط فعلی می دانم.

وی گفت: ترامپ بسیاری از معیارها برای جلب اعتماد عمومی به دولت را نادیده گرفت و همگرایی نهادهای اساسی و قانونی کشور را زیر سوال برده است.

ترامپ تا به امروز حاضر به پذیرش شکست در انتخابات ریاست جمهوری 2020 نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1338

به "اوباما: دشمنان آمریکا شاهد ضعیف شدن ما بوده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما: دشمنان آمریکا شاهد ضعیف شدن ما بوده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید