امنیت منطقه محور سخنان وزیر خارجه پاکستان در نشست شانگهای چین

به گزارش صبح مهریز، وزیر امور خارجه پاکستان در نشست سازمان شانگهای بر لزوم کوشش همگانی جهت برقراری امنیت پایدار در منطقه و مبارزه با تروریسم تاکید نمود.

امنیت منطقه محور سخنان وزیر خارجه پاکستان در نشست شانگهای چین

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در اسلام آباد، شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در نشست وزرای خارجه سازمان همکاری شانگهای در شهر بیشکک ضمن تأکید بر کوشش برای برقراری امنیت پایدار در منطقه، مبارزه با تروریسم و ایجاد کریدور اقتصادی با چین را مهم اظهار داشت.

وی اضافه کرد: کریدور اقتصادی چین موسوم به سی پک که بخشی از آن در پاکستان اجرا می گردد، باعث نزدیکی کشورهای منطقه و کسب منافع اقتصادی برای آن ها خواهد شد.

قریشی در ادامه از عزم پاکستان برای اجرای اهداف سازمان شانگهای در این کشور و منطقه اطلاع داد.

وی اضافه کرد: پاکستان خواستار به نتیجه رسیدن مذاکرات صلح افغانستان است و از هیچ کمکی برای برقراری امنیت پایدار در این کشور کوتاهی نخواهد کرد.

پیش از این وزیر امور خارجه پاکستان در آستانه شروع نشست وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان شانگهای عنوان نموده بود که در حاشیه این نشست با نمایندگان روسیه و چین درباره تنش تازه در منطقه و حل اختلاف بین آمریکا و ایران مذاکره خواهدکرد.

وی اضافه کرد: پیشرفت اقتصادی منطقه و پیشرفت پروژه کریدور اقتصادی چین در گرو حل تنش ها به ویژه اختلاف ایران و آمریکا دانست.

سازمان همکاری شانگهای در حال حاضر دارای هشت عضو رسمی شامل روسیه، چین، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، هند و پاکستان است و ایران، مغولستان، افغانستان و بلاروس اعضای ناظر این سازمان را تشکیل می دهند.

سازمان مذکور سازمانی میان دولتی است که برای همکاری های چندجانبه امنیتی، اقتصادی و فرهنگی و در سال 2001 توسط رهبران چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان با هدف برقرار کردن موازنه در برابر نفوذ آمریکا و ناتو در منطقه، پایه گذاری شد.

انتهای پیغام/ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 234

به "امنیت منطقه محور سخنان وزیر خارجه پاکستان در نشست شانگهای چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امنیت منطقه محور سخنان وزیر خارجه پاکستان در نشست شانگهای چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید