افسران پلیس دخیل در جنایت دردناک فرد سیاهپوست باید محاکمه شوند ، سازمان ملل به وظایف خود عمل کند

به گزارش صبح مهریز، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا در محکومیت اقدام پلیس آمریکا و قتل سیاه پوست بی دفاع بیانیه ای صادر کرد.

افسران پلیس دخیل در جنایت دردناک فرد سیاهپوست باید محاکمه شوند ، سازمان ملل به وظایف خود عمل کند

به گزارش خبرنگار دانشگاه صبح مهریز، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا در محکومیت اقدام پلیس آمریکا و قتل سیاه پوست بی دفاع بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

امام رضا (ع) فرموده اند: هر کس از کاری راضی باشد مثل کسی است که آن را انجام داده، و اگر کسی در مشرق کشته شود و دیگری در مغرب از این قتل راضی باشد، نزد خدا با قاتل شریک خواهد بود.

آموزه های اسلام همیشه سخن از برابری و برادری انسان ها به میان می آورد. آیات و روایات متعددی به تشریح به این مهم می پردازد که انسان ها علی رغم تفاوت رنگ، زبان، و نژاد همگی در برابر خداوند یکسان هستند، و تنها دلیل برتری افراد را ایمان آن ها بر می شمرند. این تعالیم علاوه بر بازداشتن انسان ها از نژادپرستی و خودبرتربینی، توصیه میکند که در برابر ظلم سکوت نکرده و مظلومین را در سراسر جهان حمایت کنند.

امروزه در جهان شاهد دولت هایی هستیم که با شعار ها و ادعا های دروغین دایه دار دفاع از حقوق بشر هستند و خود را پرچمدار حمایت از مظلومین در سراسر جهان می دانند. در حالی که در همین کشورها، شاهد حوادث و صحنه های دلخراشی هستیم که در آن به راحتی اساسی ترین حقوق شهروندان زیرپا گذاشته می شود. همین حوادث است که نقاب از چهره کریه این دولت ها بر می دارد تا جهانیان بار دیگر در پس چهره های اتوکشیده باطن وحشی دولت هایی را ببینند که بویی از انسانیت نبرده اند و همچون همیشه با اقدامات نژادپرستانه خود نفرت جهانیان را برانگیخته اند.

جنایت اخیر پلیس آمریکا در مینه سوتا و حادثه بی رحمانه ای که منجر به قتل سیاه پوست بی دفاع آمریکایی، جرج فلوید، شد نمونه شاخص این ظلم و نژادپرسی حاکم بر جامعه آمریکا است. اگرچه این مورد تنها یکی از صد ها اقدام نژادپرستانه ای است که در طی سال ها بار ها و بار ها علیه اقلیت آفریقایی تبار آمریکا تکرار شده است، اقداماتی که با وجود شعار های دروغین دفاع از حقوق بشر؛ تبعیض نژاد، خشونت و بی رحمی در جامعه آمریکا را به معرض دید همگان گذاشته است. قتل مظلومانه جرج فلوید در مینه سوتا بیانگر استمرار نژاد پرستی دولتی در جامعه آمریکاست. آنجا که هنوز انسان ها تنها به خاطر رنگ پوستشان در معرض تهدید و خشونت هستند. جایی که مقامات دولتی به جای توبیخ و محکومیت چنین فجایعی با تهدید و ارعاب سعی در ساکت کردن معترضان دارند.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا ضمن همدردی با آفریقایی تباران دردمند و آزاده آمریکا، تاسف عمیق و انزجار خود از مسببان این سانحه دردناک را اعلام می دارد. ما بر محاکمه و مجازات افسران پلیس دخیل در این جنایت دردناک تاکید می کنیم. همچنین ضروری است سازمان ملل متحد و سایر سازمان های حمایت از حقوق بشر به وظایف خود در قبال این واقعه و وقایع مکرر مشابه آن در آمریکا عمل کنند و مانع از ادامه این قبیل خشونت های نژاد پرستانه شوند.

بنی آدم اعضای یک پیکرند

که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار

دگر عضو ها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی غمی

نشاید که نامت نهند آدمی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1054

به "افسران پلیس دخیل در جنایت دردناک فرد سیاهپوست باید محاکمه شوند ، سازمان ملل به وظایف خود عمل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افسران پلیس دخیل در جنایت دردناک فرد سیاهپوست باید محاکمه شوند ، سازمان ملل به وظایف خود عمل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید