افزایش تعداد قربانیان کرونا در ترکیه

به گزارش صبح مهریز، ایرنا نوشت: وزیر بهداشت ترکیه درباره آخرین آمار مربوط به شیوع کرونا در کشور گفت که با فوت 76 بیمار دیگر شمار قربانیان کرونا به 725 نفر افزایش یافته است.

افزایش تعداد قربانیان کرونا در ترکیه

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه شامگاه سه شنبه در نشست خبری روزانه خود درباره آمار مربوط به ویروس کووید19 به صبح مهریز حاضر گفت: طی 24 ساعت گذشته ابتلای 3892 نفر به کووید19 قطعی شده و با فوت 76 بیمار دیگر شمار قربانیان به 725 نفر افزایش یافته است.

کوجا با اشاره به اینکه تا به امروز 1582 بیمار مبتلا به کووید19 در ترکیه بهبود یافته اند، تاکید نمود: افرادی که در قرنطینه اجباری هستند را در خانه هایشان با روش دیجیتالی پیگیری خواهیم کرد. تمام مقدمات این سیستم را آماده نموده و در صورت لزوم بلافاصله هشدار خواهیم داد. یک نرم افزار برای نظارت بر قرنطینه و تحرکات بیماران مبتلا به کرونا طراحی نموده ایم.

وزیر بهداشت ترکیه درباره مناطق آلوده به کرونا نیز توضیح داد: بیشترین شیوع در شهرهای استانبول، آنکارا، ازمیر، کوجائلی، ساکاریا، زونگولداک مشاهده شده است. تا به امروز 228 هزار و 868 تست کرونا در کشور صورت گرفته و شمار مبتلایان به این بیماری نیز به 34 هزار 109 تن رسیده است.

وی اضافه نمود: ابتدا کوشش کردیم تا کشورمان را در مقابل کشورهای خارجی از ویروس کرونا محافظت نموده و سفرها را محدود کنیم، اکنون باید سفرهای داخلی را نیز برای جلوگیری از شیوه این ویروس محدود کنیم. پس از اینکه ویروس کرونا در 81 استان کشور مشاهده شد وارد مرحله جدیدی از مقابله با این پاندمی شدیم. اکنون 83 میلیون شهفرایند در معرض تهدید مستقیم این ویروس قرار دارند و همگی باید مقررات را رعایت کنیم. در شهرهایی مانند استانبول، کوجائلی، ساکاریا، آنکارا، ازمیر که تردد در آن بیشتر است این ویروس بیشتر مشاهده شده است.

کوجا با اشاره به پیروزیت بعضی پزشکان ترک برای جداسازی ویروس کرونا، گفت: پروفسور آیکوت اوزدارندلی از دانشگاه ارجیس و پروفسور آیکون اوزکول از دانشگاه آنکارا پیروز به جداسازی ویروس شده اند.

کوجا همچنین درباره ظرفیت تخت های مراقبت ویژه بیمارستان های ترکیه میز شرح داد: در حال حاضر ظرفیت حدود 62 تا 63 درصد از بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان های سراسر ترکیه پر شده است. دارای یکی از بهترین زیرساخت های بهداشتی در دنیا هستیم. نسبت به کشورهای اروپایی دارای دو برابر بیشتر دستگاه های تنفس مصنوعی به ازای جمعیت هستیم. شاهد فوت جوانان بر اثر کرونا هستیم. سن ضامن رهایی از این بیماری نیست. میزان عفونت ریه بیماران را کاهش داده ایم. تشخیص و درمان سریع، موثر بوده است

وزیر بهداشت ترکیه در ادامه همچنین افزود: یک ستاد جدید به نام ستاد علوم اجتماعی تشکیل دادیم. این ستاد پیش بینی هایی را درباره فرایند موجود و همچنین پیشنهادات مرتبط با جامعه ارائه خواهد داد. با ویروسی روبرو هستیم که به هر فردی در هر سنی قابل سرایت است. نشانه های متفاوتی با توجه به قدرت سیستم دفاعی بدن اشخاص دارد. تنها راه مقابله با این تهدیدات فاصله گذاری اجتماعی است. این تنها روش زندگی سالم طی این دوره است. راستا مهمی در تست از افراد مشکوک را طی کردیم. در نظر داریم شمار تست ها را در هفته های پیشرو به بیش از 30 هزار در روز برسانیم. بدیهی است که با افزایش تعداد تست ها نیز شمار مبتلایان افزایش می یابد. افراد در ارتباط با بیماران را نیز آنالیز و رهگیری می کنیم.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 937

به "افزایش تعداد قربانیان کرونا در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تعداد قربانیان کرونا در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید