افتتاح نمایشگاه شهدای بحرین در کربلای معلی، اعتصاب غذای زندانیان بحرینی

به گزارش صبح مهریز، ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین نمایشگاه سالانه شهدای بحرین را در شهر کربلای معلی همزمان با عزیمت زائران به این شهر برای شرکت در مراسم اربعین حضرت امام حسین (ع) برپا کرد.

افتتاح نمایشگاه شهدای بحرین در کربلای معلی، اعتصاب غذای زندانیان بحرینی

به گزارش گروه بین الملل صبح مهریز به نقل از شبکه تلویزیونی اللؤلؤة، در این نمایشگاه که از روز یکشنبه شروع شده و به مدت پنج روز ادامه می یابد، تصاویر مختلف شهدا و موارد نقض مداوم حقوق بشر در بحرین به همراه آثاری هنری در ارتباط با شهدای بحرینی به نمایش درآمده است.

همچنین در کنار نمایشگاه، جلسات سخنرانی با مشارکت شخصیت ها و نمایندگان احزاب و تشکل های عربی و بین المللی از جمله احزاب شاخص عراقی و برنامه های متنوع دیگری برگزار می گردد.

سخنرانان در طول سه روز نخست برگزاری جلسات، حمایت کامل خود را از خواسته های مردم بحرین ابراز داشته و نقض حقوق بشر در این کشور را محکوم کردند.

نمایشگاه با استقبال گسترده زائران اربعین از کشورهای مختلف روبرو شده است.

اعتصاب غذای 120 زندانی

منابع بحرینی از اعتصاب غذای نامحدود 120 زندانی در زندان مرکزی جو در شهر منامه خبر دادند.

منابع بحرینی گفتند که 120 زندانی بند چهارم زندان مرکزی جو از روز یکشنبه از دریافت وعده صبحانه خودداری کردند و به مدیریت زندان تاکید کردند که قصد اعتصاب غذای نامحدود در صورت بی توجهی به خواسته های خودشان را دارند.

این زندانیان خواستار برداشته شدن موانع شیشه ای در جریان ملاقات با خانواده های خود و افزایش ساعت ملاقات از نیم ساعت به یک ساعت شده اند. آنها همچنین خواسته اند که برای ملاقات زندانیان متاهل با خانواده و بستگان آنها جای مجزا در نظر گرفته گردد.

به همین دلیل، 15 زندانی محکوم به اعدام نیز در بند محکومان به اعدام از پنجشنبه گذشته به علت مشابه دست به اعتصاب غذا زده اند. علاوه بر این، 44 روز از اعتصاب غذای ناجی فتیل و علی حاجی دو فعال بحرینی می گذرد. این دو فعال خواستار برداشته شدن موانع شیشه ای در ملاقات با خانواده های خود و درمان هستند.

بعضی اخبار تایید شده از داخل زندان حاکی است که دامنه اعتراض ها در سایه بی توجهی مسئولان زندان به خواسته های انسانی و ساده زندانیان گسترش می یابد.

مسئولان زندان نه تنها به خواسته زندانیان اعتصاب نماینده بی توجهی نموده اند بلکه آنها را تهدید نموده اند که تماس هایشان با بستگانشان را قطع می نمایند.

مسئولان زندان همچنین درخواست معاینه پزشکی بعضی از زندانیان را به خاطر وخامت وضعیت جسمی را رد نموده اند.

گزارش اقدامات ضد مردمی رژیم بحرین در ماه اکتبر

شبکه دیده بان بحرین در اولین آمار خود از اقدامات ضد مردمی رژیم آل خلیفه در ماه اکتبر خاطرنشان کرد که نیروهای امنیتی پنج شهروند از جمله یک عالم دینی را بازداشت کردند.

این شبکه توضیح داد: نیروهای امنیتی بحرینی در طول این مدت به خانه های زیادی برای جمع آوری مظاهر عاشورایی یورش بردند و برای یکصد و هشتادمین هفته از برگزاری نماز آدینه در مسجد امام صادق (ع) در منطقه الدراز جلوگیری کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 5 آذر 1398 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 512

به "افتتاح نمایشگاه شهدای بحرین در کربلای معلی، اعتصاب غذای زندانیان بحرینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح نمایشگاه شهدای بحرین در کربلای معلی، اعتصاب غذای زندانیان بحرینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید