تور ارمنستان ارزان: ارمنستان به تحریم کالا های ترکیه خاتمه داد

به گزارش صبح مهریز، دولت ارمنستان اعلام نموده که به ممنوعیت واردات کالا های ساخت ترکیه سرانجام می دهد.

تور ارمنستان ارزان: ارمنستان به تحریم کالا های ترکیه خاتمه داد

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، منابع خبری روز شنبه از لغو تحریم کالا های ساخت ترکیه از سوی ارمنستان خبر دادند.

به نوشته وبگاه احوال، دولت ارمنستان اعلام نموده که به ممنوعیت واردات کالا های ترکیه ای که ایروان در پاسخ به حمایت ترکیه از جمهوری آذربایجان در جنگ 2020 قره باغ کوهستانی اعمال نموده بود، انتها می دهد. وزارت اقتصاد ارمنستان در صفحه فیسبوک خود اعلام نمود که تصمیم گرفته شده تحریم واردات کالا های ترکیه به این کشور تمدید نشود.

این ممنوعیت در روز شنبه در نخستین روز از سال نوی میلادی برداشته خواهد شد. این تحریم ها اولین بار در 31 دسامبر 2020 (11 دی 99) به مدت 6 ماه اعمال شد. با این حال، در ژوئن 2021 برای 6 ماه دیگر تمدید شد.

وزارت اقتصاد ارمنستان اخیرا اعلام نموده بود که پیش نویس تصمیمی برای تمدید این ممنوعیت در دست تهیه است.

آخرین جلسه کابینه دولت ارمنستان روز پنجشنبه برگزار گردید. پس از آن جلسه، وزارت اقتصاد ارمنستان با انتشار بیانیه ای اعلام نمود که تحریم واردات از ترکیه به انتها رسیده است. در بیانیه این وزارتخانه آمده است: ما اظهارات و درخواست های زیادی برای لغو ممنوعیت واردات کالا های ترکیه دریافت نموده ایم.

ترکیه در جریان مناقشه 2020، که طی آن باکو بخش های زیادی از منطقه قره باغ کوهستانی را از ارمنستان بازپس گرفت، حمایت سیاسی و نظامی گسترده ای از جمهوری آذربایجان کرد. هواپیما های بدون سرنشین بیرقدار ساخت ترکیه که در اختیار ارتش جمهوری آذربایجان نهاده شد، نقش مشخص کننده ای علیه نیرو های زمینی ارمنستان در آن درگیری داشتند

این دو کشور پس از مدت ها تنش، این اواخر پیغام های مثبتی نسبت به تنش زدایی ارسال نموده اند. ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز در روز های گذشته بر آمادگی مسکو یرای میانجی گری بین آنکارا و ایروان تأکید کرد.

زاخاروا در نشست خبری هفتگی گفت، عادی سازی روابط میان ارمنستان و ترکیه به بهبود اوضاع کلی در منطقه منتج خواهد شد و فضای اعتماد و حسن همجواری را به همراه خواهد داشت. او در ادامه گفت: انتصاب نمایندگان ویژه از سوی دو طرف، از دیدگاه ما یک گام عقلانی و منطقی به سمت توسعه این میل مشترک برای عادی سازی روابط است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اضافه کرد، مسکو این آمادگی را داد تا به عنوان میانجی در زمینه عادی سازی روابط میان این دو کشور اقدام کند.

در همین رابطه، مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیزگفت نمایندگان ویژه آنکارا و ایروان به زودی در مسکو ملاقات خواهند کرد. چاوش اوغلو گفت، این نمایندگان ویژه، عادی سازی روابط میان ترکیه و ارمنستان را در دستورکار قرار خواهند داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1931

به "تور ارمنستان ارزان: ارمنستان به تحریم کالا های ترکیه خاتمه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان ارزان: ارمنستان به تحریم کالا های ترکیه خاتمه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید