احتمال تعطیلی لیگ فوتبال چقدر است؟

به گزارش صبح مهریز، وقتی ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت رسمی مجوز آغاز تمرینات تیم های فوتبال را صادر کرد، خیلی ها بر این باور بودند که ابهامات و درگیری ها درباره از سرگیری مسابقات لیگ برتر به پایان می رسد. در همین رابطه سازمان لیگ برنامه آغاز مسابقات را به جامعه فوتبال ارایه داد و تعیین شد بعد از برگزاری بازی عقب افتاده استقلال و فولاد در تاریخ 29 خرداد، مسابقات از دوم تیرماه آغاز می شوند.

احتمال تعطیلی لیگ فوتبال چقدر است؟

در چنین فضایی هیچ کسی فکرش را نمی کرد که باز هم شاهد اتحاد بین جامعه فوتبال ایران نباشیم، اما متأسفانه این اتفاق رخ داد. در مرحله اول اقدام باشگاه ها برای دریافت تست از بازیکنان و مربیان اعلام شد که تست کرونا 20نفر مثبت شده و از طرف دیگر به خاطر هزینه سنگین انجام این تست ها بسیاری از باشگاه ها تأکید کردند توانایی تأمین منابع اقتصادی برای انجام تست برای هر 5روز یک بار را ندارند. در این مرحله چند باشگاه لیگ رجحان با ارسال نامه ای رسما مخالفت خود با شروع لیگ را اعلام کردند و این اعتراض ها و تهدید به انصراف به خاطر شرایط حاد شیوع کرونا ادامه دارد.

همین اتفاق باعث شده دوباره با شایعه نگران کننده تعطیلی مسابقات فوتبال روبه رو شویم. در شرایط کنونی تصمیم اصلی مسئولان این است که مسابقات فوتبال در تمام رده ها و لیگ های مختلف را به جز لیگ برتر و لیگ یک تعطیل کنند. تیم های حاضر در این لیگ ها از نظر امکانات و بحث اقتصادی در وضع بغرنجی به سر می برند و بهترین تصمیم برای آن ها تعطیل کردن مسابقات خواهد بود. داستان لیگ برتر و لیگ یک، اما تفاوت مهمی با سایر لیگ ها دارد و اراده مسئولان این است که مسابقات را به پایان برسانند.

البته اختلاف نظر های اساسی در این زمینه وجود دارد و در لیگ برتر و لیگ یک شاهد یک نظر واحد از سوی باشگاه ها نیستیم. همین اتفاق باعث شده شایعات درباره تعطیلی لیگ برتر و لیگ یک هم دوباره به شکلی جدی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی مطرح شود. سازمان لیگ تمام اقدامات و برنامه ریزی لازم برای به پایان رساندن مسابقات فصل را انجام داده و مطمئن است که این کار با موفقیت انجام خواهد شد. البته همان طور که اشاره شد، تمام باشگاه ها با مدیران در این زمینه هم نظر نیستند و فشار ها برای تعطیل شدن لیگ روز به روز درحال بیشترشدن است و جمع مخالفان برگزاری مسابقات از موافقان آن هم بزرگ تر است.

در این رابطه یک موضوع بسیار مهم هم نباید فراموش شود. اگر تصمیم تعطیلی مسابقات سایر لیگ ها قطعی و خبر آن رسما اعلام شود، این مسأله عملا فضای رقابتی مسابقات لیگ یک را زیرسوال خواهد برد، چون دیگر تمام تیم های پایین جدول مطمئن می شوند که سقوط نمی کنند و این مسأله ممکن است سلامت مسابقات آن ها با تیم های بالای جدولی را درصورت برگزاری مسابقات زیر سوال ببرد و حتی باعث تبانی شود. به همین دلیل مدیران فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ روز های بسیار سختی را پشت سر می گذارند. از یک طرف به خاطر مسائل اقتصادی و قرارداد با اسپانسر ها باید لیگ را به اتمام برسانند و از طرف دیگر ماجرای مشخص سهمیه آسیایی هم با برگزاری مسابقات و همچنین تسویه حساب اقتصادی بازیکنان و مربیان با باشگاه ها درصورت به اتمام رسیدن لیگ با هیچ جنجالی روبه رو نخواهد شد.

درصورت تعطیلی لیگ، اما جنجال و بحران به اوج خواهد رسید. پس در این موقعیت مسئولان فوتبال هم تمام تلاش خود را برای مدیریت این اوضاع پر از ابهام و برگزارکردن مسابقات طبق برنامه انجام خواهند داد، اما برای روشن شدن تکلیف نهایی منتظر تصمیم نهایی ستاد ملی مبارزه با کرونا می مانند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1058

به "احتمال تعطیلی لیگ فوتبال چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تعطیلی لیگ فوتبال چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید