آمریکا 8 آزمایشگاه مختص ویروس های خطرناک در اوکراین ساخته است

به گزارش صبح مهریز، وبگاه اوکراین نیوز امروز سه شنبه با استناد به پاسخ رسمی دریافتی از سوی دولت اوکراین در گزارشی اظهار داشت: آمریکا 8 آزمایشگاه در اوکراین ساخته است که در آنها ویروس های خطرناکی ذخیره می شوند.

آمریکا 8 آزمایشگاه مختص ویروس های خطرناک در اوکراین ساخته است

به گزارش این وبگاه، آژانس کاهش تهدید دفاعی آمریکا (DTRA) که از زیر مجموعه های وزارت دفاع این کشور پنتاگون به شمار می آید در میانه سال های 2005 تا 2014 میلادی به ساخت یا نوین سازی آزمایشگاه های کی یف مبادرت ورزید تا از آنها برای ذخیره سازی و کار روی ویروس های خطرناکی از قبیل پاتوژن های مورد استفاده در سلاح های بیولوژیکی، استفاده کند.

بر اساس پاسخ دولت اوکراین به وبگاه اوکراین نیوز، قرارداد ساخت و نوین سازی آزمایشگاه های مذکور نیز با شرکت بلک اَند ویچ (Black & Veatch) که یک شرکت مهم مهندسی آمریکایی است منعقد گشت.

آنطور که وبگاه مذکور آورده است، شرکت بلک و ویچ در سایت خود اذعان نموده با بَرنده شدن قرارداد مذکور از آژانس کاهش تهدید دفاعی آمریکا، دست کم 2 آزمایشگاه را در کی یف و اودِسا ساخته است.

شرکت بلک و ویچ در این خصوص خاطرنشان کرد: ازمایشگاه BSL-3 به صورت ویژه ای به منظور حمایت از کار با پاتوژن هائی که می توانند به صورت طبیعی ظاهر شده و یا به وسیله حملات بیوتروریستی منتشر شوند، طراحی و ساخته شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 1030

به "آمریکا 8 آزمایشگاه مختص ویروس های خطرناک در اوکراین ساخته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 8 آزمایشگاه مختص ویروس های خطرناک در اوکراین ساخته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید