آخرین اخبار مذاکرات وین، 7 میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران آزاد می شود؟

به گزارش صبح مهریز، به گزارش خبرنگاران، آخرین اخبار از مذاکرات وین چیست؟

آخرین اخبار مذاکرات وین، 7 میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران آزاد می شود؟

به نقل از ایسنا، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه در کنفرانسی خبری در پاسخ به سوالی نسبت به مذاکره احتاقتصادی روسای جمهوری آمریکا و کره جنوبی درخصوص آزادسازی 7 میلیارد دلار از پول های بلوکه شده ایران گفت: ما عموما در سطوح فنی و تخصصی با کره جنوبی درخصوص این مسائل مصاحبه داریم.

این مسئله به تحریم های اعاقتصادی علیه برنامه هسته ای ایران وابسته است. نمی دانم که آیا این مسئله محور مصاحبههای دو رئیس جمهور خواهد بود یا نه.

وی در پاسخ به سوالی درباره موضع آمریکا در رابطه با آزادسازی پول های ایران گفت: دیدگاه ما این این است که تحریم ها باید اعمال شوند.

او ادامه داد: تا زمانی که ایران به توسعه برنامه هسته ای خود ادامه دهد، ما باید به همکاری با متحدان و شرکایمان ادامه دهیم تا از حفظ فشار اقتصادی علیه ایران اطمینان حاصل کنیم و آن ها مجبور کنیم که در نهایت توافق کاملا منصفانه و منطقی که اکنون روی میز در وین وجود دارد را بپذیرند.

ابراز خوش بینی امیر قطر نسبت به توافق وین

شیخ تمیم بن حمد الثانی روز جمعه در کنفرانس خبری مشترک با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان خوشبینی خود نسبت حصول توافق میان ایران و ایالات متحده را ابراز کرد و از آمادگی خویش برای کمک رسانی جهت حصول توافق خبر داد.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، اخیرا در مصاحبهیی درباره مذاکرات وین گفت: هدف ما در این مذاکرات رسیدن به توافقی قوی و بادوام است و از طرف آمریکایی خواسته ایم واقع بین باشد، تاکید کرده ایم لغو تحریم ها در تمامی بخش ها و ارائه ضمانت های اقتصادی یکی از مهم ترین نکات در دستور کار مذاکراتی ماست.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: sobhemehriz.ir شناسه مطلب: 2098

به "آخرین اخبار مذاکرات وین، 7 میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران آزاد می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار مذاکرات وین، 7 میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران آزاد می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید